امروز سه شنبه, 30 مهر 1398 - Tue 10 22 2019
تازه ترین خبرها

بیشه دراز پایلوت اقتصاد مقاومتی شد

بیشه دراز پایلوت اقتصاد مقاومتی شد
 
روستای بیشه دراز به عنوان روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی دهلران معرفی شد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "سید حسینعلی موسوی" فرماندار دهلران در نشست بررسی وضعیت روستای بیشه دراز و هماهنگی برای اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی با حضور جمعی از مدیران و مردم این روستا اظهار کرد: این روستا با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه های مختلف دارد برای اجرای طرح پایلوت تعیین شده است.
 
وی با اشاره به نقش این روستا در دفاع مقدس، واقع شدن در مسیر عتبات عالیات، دسترسی به بارگاه امامزاده ها و دارا بودن جاذبه های گردشگری افزود: همه این ظرفیت ها می توانند با مشارکت مردم موجب رونق اقتصادی روستا و مهاجرت معکوس شوند.
 
فرماندار دهلران بر لزوم شناسایی استعدادهای این روستا و تلاش برای بهره گیری از این استعدادها را مهم ذکر کرد و افزود: همه دستگاه های عضو این نشست باید متقاضیان اجرای طرح ها را در حوزه کاری خود شناسایی و اقدامات لازم را انجام دهند.
 
وی بر ضرورت بازدید میدانی از این روستا تاکید کرد و گفت: ارایه آمار دقیق جمعیتی روستا،آمار بیکاران،میزان باسوادی و بی سوادی و سایر آمارهای مورد نیاز باید به سرعت تهیه تا زمینه تسهیل در اجرای طرح فراهم شود.
 
موسوی اجرای این طرح را در راستای ایجاد اشتغال و درآمد و جلوگیری از مهاجرت عنوان کرد و گفت: تاکنون در این شهرستان طرح های خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی اجرایی شده و امیدواریم به همت مسئولان و مردم این طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی روستای بیشه دراز نیز با مشارکت مردم و همکاری و همراهی دستگاه های مرتبط منجر به اهداف مد نظر شود.
 
وی توجه مدیریت ارشد استان را به طرح های اقتصاد مقاومتی متذکر شد و افزود: با توجه به تاکیدات استاندار محترم باید از همه توان و تلاش دستگاهها و مردم برای اجرای این طرح بهره گرفت. 
 
فرماندار دهلران به مدیران دستگاه های مربوطه دستور داد تا هرچه سریعتر و در اسرع وقت اقدامات خود جهت تسهیل در اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی این روستا به فرمانداری منعکس کنند. 
 
در این نشست همچنین تعدادی از معتمدین مردم روستای بیشه دراز نیز نظرات و پیشنهادت و آمادگی خود را برای همراهی و همکاری در اجرای این طرح اعلام کردند .
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد