امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

اشتغال 918 نفر در کارگاه های تولیدی شهرستان دهلران

 
اشتغال 918 نفر در کارگاه های تولیدی شهرستان دهلران
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران از اشتغال 918 نفر در کارگاه های تولیدی این شهرستان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "عباس بیش بهار" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعای دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: مشاوره و توانمندسازی ، سازماندهی و ایجاد بستر اشتغال برای 300 نفر از کارجویان بخش تعاون صورت گرفته و در این مدت 6 نفر از تسهیلات حوزه تعاون استفاده کرده اند.
 
وی یکی از برنامه های دولت به منظور تقویت اشتغالزایی را طرح کارورزی ذکر کرد و افزود: طرح کارورزی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید در راستای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است که در این طرح، حقوق و حق بیمه کارورز توسط دولت پرداخت می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای کارفرما ندارد.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران تاکید کرد: 70 نفر نیز در این شهرستان هم اکنون در حال گذراندن دوره های کارورزی هستند و بدین منظور به بخش های خصوصی معرفی شده اند.
 
وی از رسیدگی به 145 پرونده در مراجع حل اختلاف این اداره خبر داد و گفت: همه این پرونده ها منجر به صدور رای شده اند و هشت درصد آنها منجر به صلح و سازش شده است.
 
بیش بهار تعداد کل مقرری بگیران این شهرستان را 4٩ نفر اعلام کرد و افزود: امسال ٢6 نفر برقراری بیمه بیکاری صورت گرفته و در مجموع ٣٨ نفر جهت شرکت در کلاس های آموزش در رشته های مختلف به اداره فنی و حرفه ای شهرستان معرفی شده اند.
 
وی با اشاره به 529 مورد بازرسی از واحدهای کارگری بصورت ادواری و موردی گفت: هشت مورد آموزش نیز در راستای ایمنی عمومی برای واحدهای کارگری برگزار شده است.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران با اشاره به فعالیت 340 تعاونی تولیدی ، توزیعی و خدماتی در این شهرستان گفت: هم اکنون اطلاع رسانی در جهت مشاغل خانگی، طرح اشتغالزایی روستایی، اشتغالزایی فراگیر با بهره کم در دستور کار است و امیدواریم با مشارکت مردم و همکاری و همدلی دستگاه های اجرایی بتوانیم رونق بخشیدن به کسب و کار پایدار زمینه اشتغالزایی را فراهم کنیم.
 
گفتنی است سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مراجعه و آمادگی خود را برای اشتغال یا جذب متقاضیان اعلام کنند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد