امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

170 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت های چیلات نیاز است

170 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت های چیلات نیاز است
 
فرماندار دهلران با اشاره به اینکه 13 کیلومتر از مسیر دسترسی به مرز چیلات آسفالت شد، گفت: در مجموع 170 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت ها مرز چیلات نیاز است و بدنبال هستیم با کمک از منابع ملی تامین کنیم.
 
به گزارش نسیم دهلران، معاون بازرگانی حوزه هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور به همراه امام جمعه، فرماندار دهلران و چند تن از مسئولان استان و شهرستان از پایانه مرزی چیلات بازدید نمودند.
 
"سید حسینعلی موسوی" فرماندار دهلران در جریان این بازدید اظهار کرد: راه اندازی بازارچه مرزی چیلات از مطالبات مردم است و با توجه با بازدید مدیریت ارشد استان از این مرز و دستورات لازم برای تکمیل زیرساخت های آب، برق، فیبرنوری و راه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است.
 
وی با اشاره به 220 کیلومتر مرز مشترک دهلران با کشور عراق و استفاده از این فرصت برای رونق اقتصادی و معیشت مردم افزود: از 28 کیلومتر مسیر دسترسی به این بازارچه تاکنون 13 کیلومتر آسفالت شده و پنج کیلومتر دیگر نیز در حال آسفالت است و 80 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن هزینه می شود.
 
فرماندار دهلران تاکید کرد: در خصوص تامین آب بازارچه نیز مطالعات انجام شده و نیاز به 23 کیلومتر خط انتقال و حفر یک حلقه چاه و 2 مخزن است که 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و تاکنون هفت میلیارد ریال بابت مطالعات آن هزینه شده است.
 
وی گفت: فیبر نوری در محل بازارچه مهیاست و برای تکمیل و گسترش آن مجوزها از وزارت ارتباطات اخذ شده که برای تکمیل و گسترش آن 50میلیارد ریال برآورد شده است.
 
موسوی بیان نمود: از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان 27 میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازارچه لحاظ شده که با توجه به تکمیل زیرساخت ها این رقم کافی نیست و در مجموع 50 میلیارد ریال برای تامین آب، 70 میلیارد ریال برای راه دسترسی و 50 میلیارد ریال نیز برای فیبرنوری نیاز است که در مجموع 170 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت ها نیاز است و بدنبال هستیم با کمک از منابع ملی تامین کنیم.
 
"حجت الاسلام سید محسن موسوی " امام جمعه دهلران نیز در این بازدید بیان نمود: فعالیت های چشمگیری در مرز چیلات در حال انجام است که نوید گشایش این مرز تا قبل از اربعین سال آینده دارد.
 
وی با اشاره به پیوند 2 ملت ایران و عراق افزود: این مرز می تواند در مستحکم شدن پیوندهای مذهبی و مراودات تجاری و شکوفایی منطقه تاثیر فراوان داشته باشد.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد