امروز دوشنبه, 29 بهمن 1397 - Mon 02 18 2019
تازه ترین خبرها

تکمیل زیرساخت چیلات تا اربعین 97

تکمیل زیرساخت چیلات تا اربعین 97
 
معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: 80 میلیارد ریال برای تکمیل مسیر جاده دسترسی مرز چیلات در این شهرستان دهلران هزینه می شود.
 
به گزارش نسیم دهلران، معاون عمرانی استاندار ایلام به منظور بازدید از مرز چیلات به شهرستان دهلران سفر کرد.
 
"احمدکرمی" معاون عمرانی استاندار ایلام در بازدید از مرز چیلات اظهار کرد: از مسیر 28 کیلومتری جاده دسترسی به این مرز عملیات بیس و آسفالت 11 کیلومتر باقیمانده در قالب 2 پیمان و با اعتبار 80 میلیارد ریال در حال اجراست.
 
وی افزود: با تلاش مسئولان شهرستان بیش از دو هکتار از مساحت کل بازارچه تاکنون تسطیح شده است.
 
معاون عمرانی استاندار ایلام تکمیل زیرساخت های مرز چیلات را از امور مربوط به حوزه عمرانی ذکر کرد و افزود: تکمیل زیرساخت های آب و برق و فیبرنوری که زمینه خدمات رسانی سایر بخش هاست، بطور جدی در دستور کار است.
 
وی کاربری بازارچه چیلات را اقتصادی عنوان و تصریح کرد: درایام اربعین این مرز به عنوان پشتیبان دیگر مرزهای استان عمل نموده و بخشی از تردد زوار عتبات عالیات از طریق این مرز صورت خواهد گرفت.
 
کرمی با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های کشاورزی ، نفت و گاز و آب و خاک و مرز دهلران یادآور شد: با توجه به نگاه دولت و مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس و مسئولان محلی این ظرفیت ها در مسیر توسعه قرار گرفته اند.
 
وی با اشاره به تعهدات معاونت عمرانی استانداری ایلام در ایجاد زیرساخت های لازم مرز چیلات به تأمین فیبر نوری بازارچه اشاره کرد و افزود: اگر چه در حال حاضر از فیبر نوری پاسگاه های مرزی استفاده می شود اما اخیرا 3 میلیارد تومان از طریق وزارت ارتباطات به منظور تأمین 28 کیلومتر فیبرنوری این بازارچه تخصیص یافته است.
 
"حسینعلی موسوی" فرماندار دهلران نیز  در جریان این بازدید اظهار داشت: یکی از مطالبات همیشگی مردم دهلران تکمیل زیرساخت ها و راه اندازی مرز چیلات بوده است.
 
وی با اشاره به 220 کیلومتر مرز دهلران با کشور عراق و استفاده از این فرصت برای رونق اقتصادی و معیشت مردم افزود: زیرساخت هایی مثل جاده و برق برای بازارچه انجام شده اگر چه برق آن نیاز به تقویت دارد و کار مطالعات تامین آب بازارچه با هزینه هفت میلیارد ریالی انجام شده و نیاز به 23 کیلومتر خط انتقال و حفر یک حلقه چاه و 2 مخزن است که 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
 
فرماندار دهلران با اشاره به اعتبار 40 میلیارد ریالی زیرساخت های بازارچه چیلات در سال جاری افزود: فعالیت های چشمگیری در تکمیل زیرساخت مرز چیلات در حال انجام است که نوید گشایش این مرز تا قبل از اربعین سال آینده دارد.
موسوی بحث جانمایی از طریق طرف عراقی در چیلات را متذکر شد و گفت: طرف عراقی نیز باید موقعیت را تثبیت و جانمایی کند تا هر چه سریعتر این مرز راه اندازی شود.
 
تکمیل زیرساخت چیلات تا اربعین 97
تکمیل زیرساخت چیلات تا اربعین 97
تکمیل زیرساخت چیلات تا اربعین 97
تکمیل زیرساخت چیلات تا اربعین 97
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد