امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال در دهلران

نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال در دهلران
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران از نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال در دهلران و میزان سهم این شهرستان خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "عباس بیش بهار" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما  از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد و گفت: نزدیک به ۱۳۵میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به این شهرستان اختصاص یافته است.
 
وی افزود: متقاضیان جهت ثبت نام و دریافت تسهیلات می توانند به سایت کارا به نشانی  Kara.mcls.gov.ir  مراجعه و برای بهره مندی از این تسهیلات ثبت نام کنند.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران بیان داشت: متقاضیان دارای طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی و شهری زیر 10 هزار نفر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی می توانند از این تسهیلات بهره‌مند گردند و اولویت در این طرح با شرکت های تعاونی و خصوصی است.
 
وی بیان نمود: این تسهیلات با نرخ سود شش درصد و چهار درصد دارای دو سال دوره مشارکت، یک سال دوره تنفس و بازپرداخت شش ساله است و در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی، معادن کوچک، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی و فرش دست بافت قابل پرداخت خواهد بود.
 
بیش بهار ابراز نمود:  این تسهیلات صرفاً به طرح هایی تعلق می گیرد که در  مناطق روستایی و عشایری انجام و منجر به اشتغال شود و دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی باشد و بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون،  صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از مؤسسات عامل پرداخت این تسهیلات است.
 
وی تصریح نمود: همچنین دستورالعمل پرداخت تسهیلات برنامه اشتغال فراگیر برای شهرهای با جمعیت بالای 10 هزارنفر نیز ابلاغ شده است.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران ادامه داد: سهم استان از این طرح تسهیلات 1128  میلیارد ریال می باشد و فعلاً سهم دهلران از این میزان مشخص نشده است.
 
وی تصریح نمود: برای به بهره برداری رسیدن طرح، به کارگیری نیروی جوان(15 - 35)، بیمه تأمین اجتماعی نیروی جدید از جمله شرایط پرداخت یارانه به این طرح ها می باشد.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران با بیان اینکه پس از ثبت نام متقاضی در سایت مذبور نیاز به تائید آن از سوی اعضای کمیته فنی می باشد، گفت: کارگزار توسعه اشتغال، نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده دستگاه اجرایی و نماینده بانک عامل اعضای کمیته فنی هستند.
 
وی ادامه داد: پس از اینکه متقاضی در سایت کارا ثبت نام کرد، اهلیت و مدارک مجری طرح در دستگاه اجرایی مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تائید دستگاه اجرایی در کارگروه اشتغال مطرح و پس از تائید، از طریق دبیرخانه آن کارگروه جهت دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی می گردد.
 
پیش بهار بیان نمود: در پایان از همه دستگاه های اجرایی در شهرستان خواهشمندیم با همدلی و همکاری همه جانبه نسبت به برنامه ریزی در خصوص وام های اشتغال زایی در بخش های صنعت، کشاورزی، خدمات، گردشگریو سایر بخشهای مربوطه در رسته های مرتبط نسبت به هدایت، مشاوره و انجام مراحل قانونی مطابق وام مذکور اهتمام ویژه داشته باشند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد