امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

50 هزار هکتار از اراضی دهلران نیازمند تأمین آب است

50 هزار هکتار از اراضی دهلران نیازمند تأمین آب است
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح طرح آبیاری و زهکشی دهلران گفت: 50 هزار هکتار دیگراز اراضی منطقه هم نیازمند تامین آب است.
 
به گزارش نسیم دهلران، "شادمهر کاظم زاده" نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در آیین افتتاح 37 هزار هکتار از شبکه های فرعی آبیاری و ذهکشی شهرستان دهلران اظهار کرد: اجرای طرح 37 هزار هکتاری و زهکشی دهلران به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم نقشی مهم در تحولات کشاورزی منطقه دارد.
 
وی با اشاره به سامانه گرمسیری افزود: 30 هزار هکتار از اراضی منطقه دهران در منطقه مرکزی و موسیان نیازمند استفاده از این طرح است که امیدواریم محقق شود و نیز 50 هزار هکتار دیگراز اراضی منطقه هم نیازمند تامین آب است. 
 
نماینده  خواستار توجه به دیگر پروژه های استان ایلام در حوزه مناطق جنوبی از جمله دشت چشمه شیرین به وسعت چهار هزار هکتار و کلات مورموری با 15 هزار هکتار شد.
 
به گفته وی خروجی سد سیمره همواره خساراتی را به اراضی کشاورزی پایین دست سد می زند که باید این مشکل نیز با همکاری و برنامه ریزی دولت مرتفع شود.
 
کاظم زاده راه اندازی مرز چیلات را از مطالبات جدی مردم دهلران برشمرد و یادآور شد: وزیر کشور نیز به طور ویژه پیگیر این موضوع است تا این مرز هرچه سریعتر راه اندازی شود.
 
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری ها موجب توسعه، امنیت و اشتغال پایدار منطقه می شود خواستار سرمایه گذاری در میادین مشترک نفتی منطقه شد.
 
نماینده  خواستار توجه به دیگر پروژه های استان ایلام گفت: میادین نفتی دهلران روزانه با تولید 200هزار بشکه نفت در روز و 90 درصد تولید نفت و گاز غرب کشور نیازمند استقرار شرکت نفت و گاز غرب در منطقه است.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد