امروز یکشنبه, 27 اسفند 1396 - Sun 03 18 2018
تازه ترین خبرها

برداشت 100 هزار تن محصول گندم در دهلران

برداشت 100 هزار تن محصول گندم در دهلران
 
رئیس جهاد کشاورزی دهلران گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 100 هزار تن گندم برداشت شود.
 
به گزارش نسیم دهلران، "عباس احمدی رئیس جهاد کشاورزی دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: 38 هزار هکتار از اراضی آبی شهرستان در سال زراعی جاری زیر کشت گندم رفته است.
 
وی از آمادگی مراکز خرید و سیلوهای ذخیره گندم برای خرید گندم خبر داد و افزود: چهار مرکز ذخیره سازی و مراکز تعاون روستایی با ظرفیت 140 هزار تن آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان هستند.
 
رئیس جهاد کشاورزی دهلران بر ضرورت تامین سوخت ماشین آلات کشاورزی تاکید کرد و یادآور شد: 200 دستگاه کمباین کار برداشت گندم را بر عهده خواهند داشت.
 
احمدی همچنین با اشاره به چهار هزار و 300 هکتار سطح زیر کشت کلزا در این شهرستان گفت: با توجه به برداشت کلزا از اول فروردین سال 97 پیش بینی می شود از این سطح هشت هزار تن محصول برداشت شود.
 
وی با اشاره به 9 هزار بهره بردار حوزه کشاورزی در دهلران اضافه کرد: بین 30 تا 35 هزار نفر بصورت غیر مستقیم از کشاورزی امرار معاش می کنند که رفع مشکلات کشاورزان نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد.
 
رئیس جهاد کشاورزی دهلران وجود رودخانه های دویرج و میمه و سد کرخه را از مزایای این منطقه برای توسعه کشاورزی ذکر کرد و ادامه داد: دولت در این راستا سرمایه گذاری های کلانی در بخش کشاورزی انجام و در دست اقدام دارد که موجب رونق کشاورزی منطقه شده است.
 
احمدی اظهار کرد: این شهرستان با تولید سالانه 100 هزار تن گندم و تولید نیمی از محصولات کشاورزی بعنوان قطب کشاورزی استان ایلام مطرح است.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.