امروز چهارشنبه, 29 اسفند 1397 - Wed 03 20 2019
تازه ترین خبرها

خرید بیش از ۳۰۰ تن کلزا در دهلران/ بارندگی برداشت کلزا را متوقف کرد

خرید بیش از ۳۰۰ تن کلزا در دهلران/ بارندگی برداشت کلزا را متوقف کرد
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی ایلام گفت: بارندگی های چند روز اخیر در شهرستان دهلران باعث بروز خسارت هایی به مزارع کلزای این منطقه و تعطیلی موقت برداشت این محصول از سوی کشاورزان شده است.
 
به گزارش نسیم دهلران، نزدیک به یک هفته است که برداشت کلزا در دهلران آغاز شده است.
 
"عباس احمدی" رئیس جهاد کشاورزی دهلران در این خصوص به خبرنگار ما اظهار کرد: 4هزار و 200 هکتار از اراضی دهلران به زیر کشت کلزا رفته است.
 
وی افزود: ۳ مرکز خرید کلزا هم از چند روز پیش کار تحویل کلزا از کشاورزان را آغاز نموده اند.
 
رئیس جهاد کشاورزی دهلران تصریح نمود: همچنین بیش از ۵۰ دستگاه کمباین برای برداشت کلزا به دهلران آمده اند.
 
وی ادامه داد: تا کنون بیش از ۳۰۰ تن کلزا توسط مراکز خرید از کشاورزان دهلران خریداری شده است.
 
این درحالی است که بارندگی در دو شب گذشته باعث خسارات فراوانی به کلزا کارانی شده که هنوز نتوانسته اند برداشت نمایند.
 
"سید محمد تراب میری" رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: هنوز میزان و سطح خسارت های ناشی از بارش نزولات جوی در مزارع کلزا شهرستان دهلران مشخص نشده و این موضوع در دست بررسی و ارزیابی است.
 
وی افزود: در صورتی که میزان خسارت های وارده به کشاورزان زیاد باشد برای جبران ضرر و زیان وارده، از محل منابع مالی همچون مدیریت بحران به این کشاورزان کمک می شود.
 
"کامران سلیمان پور" مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ایلام هم گفت: مراکز خرید دانه روغنی کلزادر شهرستان دهلران فعال است اما به علت بارش باران برداشت این محصول در دهلران از روز جمعه تا امروز متوقف شده است.
 
وی یادآور شد: مراکز خرید این شهرستان هیچ مشکلی در زمینه دریافت دانه روغنی کلزا از کشاورزان ندارند ولی در حال حاضر عرضه این محصول به مراکز خرید از سوی کشاورزان به تأخیر افتاده است.
 
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ایلام افزود: با توجه به گِل آلود بودن سطح اراضی کشاورزی دهلران تا مساعد شدن شرایط جوی و خشک شدن خاک مزارع ماشین های کمباین توان حرکت و برداشت دانه کلزا را ندارند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد