امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

احداث کارخانه قند در دهلران

احداث کارخانه قند در دهلران

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام از احداث کارخانه قند در شهرک صنعتی دهلران خبر داد.

 

به گزارش نسیم دهلران؛ مرتضی دارایی  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام در گقت و گویی از احداث کارخانه قند در دهلران خبر داد و اظهار کرد: کارخانه قند به عنوان یک صنعت پایه صنایع جانبی را نیز به دنبال دارد که در صورت ایجاد برای بیش از 320 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

 

 

وی با بیان اینکه این کارخانه توسط بخش خصوصی احداث می شود، افزود: سطح زیر کشت چغندرقند در استان ایلام حدود 150 هکتار با 9 هزار تن محصول است که این میزان تا چهار هزار هکتار قابل توسعه است.

 

دارایی یادآور شد: چغندر قند در مناطق جنوبی ایلام به صورت پاییزه و در مناطق شمالی در فصل بهار کشت می شود و همین مزیت نیز می تواند به فعالیت کارخانه قند در طول سال کمک کند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام اضافه کرد: کشت پاییزه چغندرقند علاوه بر صرفه اقتصادی برای کشاورزان، میزان آب کمتری نیاز دارد و نقش بسیار مهمی در تقویت و حاصلخیزی خاک مزارع را به همراه دارد.

 

دارایی گفت: پیش از این نیز در راستای فراهم کردن زیرساخت های تولید و حمایت از سرمایه گذاری در استان 274 برگ سند تفکیکی شهرک صنعتی دهلران به مساحت 150 هکتار پس از 17 سال دریافت شد.

 

553 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری حدود 265 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد.

 

انتهای پیام/ک


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد