امروز شنبه, 03 اسفند 1398 - Sat 02 22 2020
تازه ترین خبرها

اقدمات انجام شده درمرز چیلات قابل قبول است

اقدمات انجام شده درمرز چیلات قابل قبول است
 
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: اجماع مدیریتی برای توسعه مرز چیلات در سطح استان وملی صورت گرفته است که این نشانگر عزم جدی برای توسعه شهرستان دهلران است.
 
به گزارش نسیم دهلران، ظهر امروز رئیس دیوان محاسبات کشور، نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی و استاندار ایلام به همراه جمعی از مدیران کل از بازارچه مرزی چیلات دهلران بازدید کردند.
 
"عادل آذر" رئیس دیوان محاسبات کشور در این بازدید اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات زیر ساختی وعمرانی که در چیلات انجام شده، بسیار خوب است.
 
وی افزود: اعتبارات مناسبی برای تکمیل زیر ساختهای چیلات تخصیص یافته است که این بیانگر عزم جدی مسئولان برای تکمیل و راه اندازی این مرز است.
 
رئیس دیوان محاسبات کشور بیان نمود: به عنوان یک دستگاه نظارتی پیشرفت و کیفیت کار انجام شده در مرز چیلات را قابل قبول میدانم.
 
وی ابراز داشت: باتوجه به تکمیل زیر ساختهای چیلات، کشور عراق هنوز هیچ گونه کار عمرانی در این خصوص انجام نداده است.
 
آذر ادامه داد: در نشست اخیر با دکتر ظریف و معاونت اقتصادی وزارت خارجه که  با حضور استاندار ونمایندگاه استان در مجلس شواری اسلامی صورت گرفت مصوباتی در خصوص چگونگی پیگیری مرز چیلات دردستور کار قرار گرفته و قطعا پیگیری لازم نظارتی در این خصوص انجام خواهم داد.
 
وی با اشاره به اینکه اعتبارات مرز چیلات از محل اعتبارت عمومی کشوربرای یک پروژه دولتی هزینه می شود گفت: قطعا یک گزارش نظارتی از اقدمات صورت گرفته در مرز چیلات تهیه خواهیم کرد و در خصوص عدم اجرای کار از سوی کشور عراق به خاطر موانع مدیریتی وسیاسی در این گزارش اشاره خواهم کرد.
 
رئیس دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: باتوجه به دیپلماسی قوی دکتر ظریف در منطقه قطعا موانع این بازارچه مرزی برداشته خواهد شد وانشااله در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این بازارچه خواهیم بود.
 
فرماندار دهلران، امام جمعه، اعضای شورای تأمین شهرستان و جمعی از مدیران شهرستان دهلران در این بازدید حضور داشتند.
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد