امروز شنبه, 03 اسفند 1398 - Sat 02 22 2020
تازه ترین خبرها

زیر ساختهای مرز چیلات دهلران تا شهریور ماه تکمیل می شوند

زیر ساختهای مرز چیلات دهلران تا شهریور ماه تکمیل می شوند
 
استاندار ایلام گفت: باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته تمام زیر ساختهای مرز چیلات تا شهریور ماه سال جاری تکمیل می شوند.
 
به گزارش نسیم دهلران، "قاسم سلیمانی دشتکی" استاندار ایلام در جریان بازدید از بازارچه مرزی چیلات دهلران اظهار کرد: باتوجه به تاکید وزیر کشوردر روز معارفه اینجانب در خصوص راه اندازی مرز چیلات دهلران برنامه ریزی های در دستور کار ما قرار گرفت.
 
وی افزود: باتوجه به تصویب بازارچه مرزی چیلات درهئیت دولت اقدمات خوبی دراین راستا صورت گرفته است.
 
استاندار ایلام عنوان کرد: معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر امورخارجه، رئیس دیوان محاسبات کشور و مسئولان در سطح استان در تلاش هستیم که مرز چیلات دهلران را به سرانجام برسانیم.
 
وی گفت: اجماع عمومی بین مسئولان وجود دارد که مرز چیلات راه اندازی شود چرا که یکی از خواسته های مردم شهرستان است واز طرفی  عزم ملی به دنبال راه اندازی مرز چیلات است.
 
سلیمانی دشتکی افزود: در ایام اربعین بیش از 2میلیون نفر در شهر مهران تردد دارند واین جمعیت بسیار زیاد است وباید این جمعیت از چندین مرز عبور کنند واگر مرز چیلات راه اندازی شود قطعا مرز کمکی برای مهران است.
 
وی عنوان کرد: سهم ما از ایجاد مرز مشترک 50 درصد است که دولت به وعده خود عمل کرده است و کشور عراق 50درصد کار ایجاد مرز مشترک است که در این راستا ما اقداماتی برای دیدار با استاندار میسان در دستور کار خود قرار دادیم که موافقت کردند ولی به خاطر مشکلات داخلی  کشور عراق این امر محقق نشده است.
 
استاندار ایلام بیان داشت: برای پیگیری مرز چیلات دهلران با هماهنگی "دکتر آذر" رئیس دیوان محاسبات کشور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با وزیر امور خارجه خواستار پیگیری های لازم از طریق وزارت خارجه با طرف عراقی برای تسریع و اجرای زیرساخت های لازم در سمت عراق شدیم.
 
 وی گفت: درراستای  راه اندازی مرز چیلات با سفیر ایران در کشور عراق جلساتی  برگزار کردم و مکاتبات در این خصوص با معاون اول رئیس جمهور وزیر کشور داشته ام که نظر آنها مثبت بود است.
 
سلیمانی دشتکی ابراز نمود: در ستاد اربعین کشور بحث راه اندازی چیلات از مباحث اصلی جلسه بود واز مصوبات قابل پیگری جلسه بود و ما امیدوار هستیم که کشور عراق موافقت کند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد