امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

کاشت آزمایشی محصول "کینوا" در دهلران

کاشت آزمایشی محصول کینوا در دهلران
 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران از کاشت محصول "کینوا" به صورت آزمایشی در دهلران برای اولین بار در سطح استان خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "عباس احمدی" مدیر جهاد کشاورزی دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برای اولین بار در سطح استان و بطور آزمایشی کاشت محصول "کینوا" در شهرستان دهلران انجام پذیرفت.
 
وی افزود: کاشت این محصول در راستای برنامه های این مدیریت در جهت تغییر الگوی کشت و کاشت محصولات مقاوم و با مصرف آب کم در سطح 8/0 هکتار و با دستگاه مکانیزه(ریزه کار) انجام شده است.
 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران عنوان کرد: "کینوا" گیاهی است که از آن به عنوان خاویار گیاهی یاد شده و با توجه به نی بودن دانه های آن از پروتئین و همچنین دارا بودن اسیدهای چرب آمینه روری از جمله(لیزین و متیونین) که غلات و حبوبات دچار کمبود آن هستند، یک جایگزین عالی برای برنج محسوب می شود.
 
وی ابراز نمود: امروزه به دلیل شرایط آب و هوایی کشور مسأله بحران آب، بکارگیری راه کارهایی مانند تغییر الگوی کاشت و همچنین کاشت ارقام با نیاز آبی کم و بکارگیری اراضی حاصلخیزی پایین ضروری می باشد.
 
احمدی ادارمه داد: کاشت گیاهان مقاومی مانند "کینوا" که به دلیل مقاوم بودن در برابر شوری و گرما قابلیت کشت در بسیاری از اراضی شهرستان را دار بوده و متواند راه کاری مناسب صرفه جویی در میزان آب مصرفی حوزه کشاورزی باشد.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد