امروز یکشنبه, 29 دی 1398 - Sun 01 19 2020
تازه ترین خبرها

طرح "حذف دلار" کمک شایانی به اقتصاد کشور می کند

مدرس دانشگاه گفت:حذف دلار از مبادلات ارزی، راهکاری موثر در مقابله با تحریم های آمریکا است.
 

 

به گزارش نسیم دهلران به نقل از ايلام بيدار، "عباس آزادی"، مدرس دانشگاه به طرح حذف دلار از معاملات بین المللی اشاره و اظهار کرد: این طرح که  در مجلس کلید خورد، کمک شایانی به اقتصاد کشور خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه امروز اقتصاد کشور وابسته به دلار شده است گفت: ما این وابستگی را باید حل کنیم، در واقع این وابستگی اقتصاد کشور به دلار نباید وجود داشته باشد.

 

این مدرس دانشگاه افزود: چه لزومی دارد که جمهوری اسلامی ایران با دلار معامله کند، می توان با کشور مورد معامله و تجارت با پول خودش معامله و جنس  و کالا وارد کرد؛ لذا پول همان کشور است که اعتبار دارد و می توان با پول همان کشور معامله کرد.

 

آزادی بیان داشت: در واقع این طرح به کاهش نیاز ما به دلار کمک می کند و موجب ایجاد همبستگی با کشورهایی خواهد شد که با آن مراوده اقتصادی خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه گره زدن اقتصاد کشور به دلار صحیح نیست، خاطر نشان کرد: اینکه بخواهیم اقتصاد کشور را به دلار گره بزنیم، خود ما را آسیب پذیرتر و خطرپذیرتر می کند.

 

انتهای خبر/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد