امروز سه شنبه, 08 بهمن 1398 - Tue 01 28 2020
تازه ترین خبرها

پیشرفت 2 درصدی پتروشیمی/ بیش از هزار میلیارد هزینه شده است

پیشرفت 2 درصدی پتروشیمی/ بیش از هزار میلیارد هزینه شده است
 
مدیر عامل پتروشیمی دهلران گفت: در حال حاضر پیشرفت کلی پروژه در همه زمینه ها بیش از 2درصد است وانتظار داریم مسئولان استانی برای تسریع در روند کار وجذب اعتبار اختصاص یافته از طریق صندوق توسعه ملی ما را یاری کنند.
 
 
به گزارش نسیم دهلران، پروشیمی دهلران در سال 86 برای اولین بار کلنگ آن بر زمین زده شد اما پس از آن هیچ اقدام اجرایی صورت نگرفت و پس از آن نیز بارها کلنگ آغاز عملیات آن بر زمین زده شد و اتفاقی نیفتاد.
 
یکی از دلایل این اتفاق نبود سرمایه گذاری که برای آغغاز عملیات اجرایی مصمم باشد تا اینکه در شهریور سال 96 و با سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت عملیات اجرایی آن آغاز شد.
 
تجهیز شدن کارگاه و رفت و آمد ماشین آلات سنگین مردم شهرستان دهلران را امیدوار کرد که اینبار جرکت رو به جلو است و آینده ای درخشان در مسیر دیده می شود.
 
حال که نزدیک به یک سال و 2ماه از آغاز عملیات می گذرد این شرکت در دل بیابان برای خود ارز اندام می کند و هر روز که از آنجا می گذری ساختمانی جدیدی سبز شده است.
 
بر همین اساس، "تیرداد اعلایی" مدیر عامل پتروشیمی دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: بعد از کلنگ زنی این پروژه اقدمات لازم برای تکمیل وتجهیز کارگاه در دستور کار ما قرار گرفت
 
وی افزود: با مکاتبه وزیر نفت برای سرعت بخشی این پروژه اعتباری بالغ بر 700میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای این پروژه تخصیص یافته که برای دریافت این مبلغ در حال تکمیل مراحل قانونی هستیم.
 
مدیر عامل پتروشیمی دهلران ادامه داد: خوراک مجتمع پتروشیمی دهلران از پالایشگاه گاز و گاز مایع NGL  ۳۱۰۰ واقع در چشمه خوش تأمین واتیلن، پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، سوخت کوره و بنزین تولید خواهد کرد و پس از بهره برداری نهایی سالانه بیش از 650 میلیون یورو برای کشور ومنطقه سود آوری دارند.
 
وی گفت: طبق برنامه زمان بندی تکمیل این پروژه 48 ماهه است و این روند در صورتی است که ما بتوانیم قطعات مورد نیاز پروژه را باتوجه به تحریم های ظالمانه از خارج کشور تامین کنیم.
 
اعلایی عنوان کرد: تاکنون بیش از هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی صندوق بازنشستگی نفت برای پروژه پتروشیمی دهلران هزینه شده است.
 
وی به اشتغال بومی ها اشاره نمود و ابراز داشت: استفاده از پیمانکاران ونیروهای بومی از الویت کاری ما است واگر نیروهای تخصیی در منطقه واستان نباشند قطعا ما از خارج از استان آنها را تامین خواهیم کرد.
 
مدیرهامل پتروشیمی دهلران با بیان اینکه  در حال حاضر 320 نفر در پتروشیمی دهلران مشغول به فعالیت هستند گفت: از این میزان 75درصد بومی منطقه هستند.
 
وی اظهار نمود: طبق برنامه زمان بندی طی دوسال آینده برای دوره ساخت ونصب بیش از 4هزار نفر در این پروژه جذب خواهند شد که قطعا بیش از 60درصد آنها بومی است.
 
اعلایی بیان نمود: در حال حاضر پیشرفت کلی پروژه در همه زمینه ها بیش از 2درصد است وانتظار داریم مسئولان استانی برای تسریع در روند کار وجذب اعتبار اختصاص یافته از طریق صندوق توسعه ملی ما را یاری کنند.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد