امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

تجهیز 62 هزار هکتار از اراضی دهلران به شبکه آبیاری نوین

تجهیز 62 هزار هکتار از اراضی دهلران به شبکه آبیاری نوین

 

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی ایلام از تجهیز 62 هزار هکتار از اراضی این شهرستان دهلران به شبکه های آبیاری نوین خبر داد.

 

به گزارش نسیم دهلران، "سماعیل گوهری" مدیر آب و خاک کشاورزی ایلام در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ برتش شهرستان دهلران گفت: این میزان تجهیز اراضی دهلران در مدت سه سال گذشته انجام شده و این امر موجب راندمان آبیاری و کارآیی مصرف آب در این مناطق و بهره وری آب از مزارع شده است.

 

وی اظهار کرد: اعتباری که در قالب طرح های احیای اراضی، طرح رودخانه های مرزی و سامانه گرمسیری در این مدت(سه سال) در دهلران هزینه شده افزون بر 9 هزار میلیارد ریال است.
 

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به پیشرفت 85 درصدی طرح های آب و خاک دهلران، افزود: این اقدامات نقش مهمی در اشتغالزایی،جلوگیری از مهاجرت روستائیان، افزایش عملکرد محصول در واحد سطح و ارتقا اقتصادی منطقه دارد.
 

گوهری به طرح 870 هکتاری پهله پذچینه در بخش زرین آباد هم اشاره و بیان نمود: برای این پروژه با 95 درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون 140 میلیارد ریال هزینه شده است.
 

وی اعتبار تکمیلی برای این طرح را 80 میلیارد ریال دیگر اعلام کرد.


فرماندار دهلران هم در جریان بازدید با اشاره به پیشرفت 40 درصدی این پروژه گفت: تا کنون 170 میلیارد ریال برای ان هزینه شده است.
سید حسینعلی موسوی با اشاره به دو هزار هکتار اراضی ایثارگران تحت پوشش این ایستگاه افزود: برای تکمیل فاز اول پروژه که یکهزار هکتار از اراضی را تحت پوشش دارد 100 میلیارد ریال نیاز است.


وی به ظرفیت های آب و خاک و کشاورزی دهلران اشاره کرد، یادآور شد: دولت سرمایه گذاری های خوبی در حوزه آب و خاک و کشاورزی و سامانه گرمسیری و سدهای میمه و دویرج این شهرستان داشته است که نقش مهمی در افزایش سطح زیر کشت و برداشت و اشتغال دارند.


موسوی اضافه کرد: دهلران در حوزه آب، خاک و کشاورزی جز پنج شهرستان برتر کشور است که در این راستا تلاش می شود در کمیته برنامه ریزی آینده اعتباراتی برای ایستگاه پمپاژ برتش اختصاص و مشکل برق آن نیز از طریق رایزنی ها با شرکت نفت دنبال می شود.

 

انتهای خبر/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد