امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Wed 01 22 2020
تازه ترین خبرها

نیاز یک هزار میلیارد ریالی برای تکمیل شبکه سد

نیاز یک هزار میلیارد ریالی برای تکمیل شبکه سد

 

مدیرعامل اب منطقه ای ایلام گفت: برای تکمیل شبکه سد میمه در شهرستان دهلران یکهزارمیلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

به گزارش نسیم دهلران، "علی پور احمد" مدیرعامل آب منطقه ای ایلام درنشست بررسی وضعیت پروژه های آب منطقه ای ایلام که با حضور فرماندار دهلران و جانشین مدیر آب و کشاورزی سازمان برنامه و بودجه کشور در محل شبکه سد میمه دهلران برگزار شد افزود: شبکه سد میمه از پیشرفت 76 درصدی برخوردار است .

 

وی گفت: این شبکه 4هزار هکتار تحت پوشش دارد و قرار است از سد میمه و سامانه گرمسیری آبگیری کند.

 

مدیر عامل آب منطقه ای ایلام با اشاره به 100میلیارد ریال طلب پیمانکار این پروژه و 100میلیارد ریال طلب پیمانکار سد میمه ابراز امیدواری کرد: با تزریق اعتبار زمینه تسریع در این 2 پروژه و بویژه سامانه گرمسیری که هزینه کلانی هم برای ان شده حاصل شود.

 

**گشایش اعتباری سامانه و سد میمه
فرماندار دهلران هم بر ضرورت تکمیل پروژه های آب منطقه ای و کشاورزی در این شهرستان مرزی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه تامین آب شبکه سد میمه از محل سامانه و سد میمه پیش بینی شده لذا انتظار داریم از طریق اعتبارات صندوق توسعه  ملی گشایشی در روند تسریع این دو پروژه حاصل شود.

مجید عسگری با اشاره به نقش ایجاد فرصت های اقتصادی برای توسعه گفت: در این شهرستان مرزی زمینه برای این مهم در حوزه آب و کشاورزی فراهم است و سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است .

 

وی تصریح کرد:  آنچه روند را تکمیل و از هدر رفت سرمایه ها جلوگیری می کند تزریق اعتبارات برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها در راستای اشتغال و افزایش سطح زیرکشت و تولید است .

 

بازدید از شبکه سد میمه و پروژه های برتش در حوزه آب منطقه ای و کشاورزی و سد میمه از دیگر برنامه ها بود.

 

عملیات اجرایی سد میمه بر روی رودخانه میمه در بخش مرکزی سال 89 شروع شده و این سد دارای حجم ذخیره 80 میلیون متر مکعبی است.

در این نشست  که با هدف جمع بندی بررسی وضعیت پروژه های دهلران و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آنها برگزار شد مهندس سبزی جانشین مدیر امور آب و کشاورزی سازمان برنامه و بودجه کشور،پور احمد مدیرعامل آب منطقه استان،گوهری مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان و مجری سد میمه نیز حضور داشتند.

 

انتهای خبر/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد