امروز دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 - Mon 04 23 2018
تازه ترین خبرها

9دی را نمی شود نادیده گرفت

9دی را نمی شود نادیده گرفت
 
امام جمعه دهلران گفت: دیگر هیچ کسی نمی تواند شکل گرفتن 9 دی و این بصیرت والای مردمی و میثاق با ولایت را نادیده بگیرد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ مراسم 9دی امروز در مسجد جامع شهر دهلران با حور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
 
 حجت الاسلام سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در این مراسم اظهار کرد: 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و ۱ شاخص و معیار است که امام راحل(ره) به خوبی فرمودند که این امت بالاتر از امت عصر پیغمبر است.
 
وی افزود: این جمله تاریخی امام به خاطر این است که این امت به خوبی دوست و دشمن خود را می شناسد و اینچنین حماسه های بی نظیری را شکل می دهند و معرفت والای دینی خود را نشان می دهند.
 
امام جمعه دهلران با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۱ نعمت و هدیه و معجزه بزرگ الهی که خداوند متعال در این عصر و زمان به امت اسلام هدیه داد، بیان داشت: استکبار جهانی در مقابل اسلام ایستادگی کرد و مساجد، علما و قرآن را داشت حذف می کرد و انقلاب اسلامی را برده آمریکا می کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) به عنوان ۱ شخصیت عظیم الشأن، ولی فقیه و نائب امام زمان(عج) اعلان کرد و حکومت دینی در نظام اسلامی را استقرار داد، ابراز نمود: علی رغم میل استکبار جهانی، حکومت و نظام اسلامی استقرار پیدا کرد و بیداری اسلامی را در نقاط مختلف جهان بوجود آورد.
 
حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: تمام ملت های اسلامی، ملت های غیر اسلامی و دولت ها را تحت تأثیر و متنبه کرد و به قول امام راحل(ره) انقلاب اسلامی انفجار نور بود در سطح عالم و باید گفت که ۱ عنایت والای الهی بود.
 
وی گفت: دشمنان آرام نگرفتند و توطئه های بسیار مهمی برای براندازی نظام اسلامی و جلوگیری از اسلام  برقرار کردند و کودتاها ، ترورها و تحریم ها و اختلاف قومیت ها را در ابتدای انقلاب به راه انداختند و جنگ سنگین تحمیلی را بر علیه این نظام تحمیل کردند.
 
امام جمعه دهلران ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلاب الهی بود و حرکتش خدایی بود، به همین دلایل در مقابل توطئه ها ایستادگی کرد و در کودتای طبس، کودتای نوژه و دیکر مسائل دیگر خدا به یاری این نظام رسید و چون امام برای رضای خدا قیام کرد، خداوند متعال هم در برهه های سنگین امام و نظام را یاری کرد.
 
وی افزود: بعد از ارتحال ملکوتی امام راحل(ره)،دشمنان به کمین نشستند تا انقلاب را ساقط کنند، اما امروز به حمدالله 25 سال است که سکان این نظام و انقلاب اسلامی به دست مقام معظم رهبری افتاده است و در مقابل توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی کردند و هرروز بیش از روز قبل به مسیر خود ادامه می دهد.
 
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: دشمنان دیدند که نمی شود این انقلاب و مردم را از بین برد، توطئه های جدیدی را بکار بستند و از سال ۷۸ تحرکات جدیدی را برعلیه انقلاب اسلامی بکار بستند و ده سال مرتب در کشورهای خارجی برنامه ریزی کردند و بصورت آزمایشی نیز در کشورهای خود پیاده کردند.
 
وی ادامه داد: چندین دولت را آمریکا ساقط کرد و آزمایش خود را موفق دانست و گفت که بله می شود این انقلاب اسلامی را ساقط کرد و با این ترفندها از بین ببرند و نیروی در داخل را مهیا کردند و خواص بی بصیرت هم در کنار خود قرار دادند.
 
امام جمعه دهلران گفت: در فتنه ۸۸ کسانی که دستگیر می شدند لبخند میزدند و وقتی دلیلش را از آنها می پرسیدند، می گفتند که ساعات دیگر انقلاب اسلامی از بین می رود و سرنگون می شود چون اتاق فکر و اتاق جنگ استکبار جهانی به سرکردگی امریکا، اسرائیل، انگلیس و فتنه گران داخلی دست به کار شده بود.
 
وی بیان داشت: بعد از انتخابات سال ۸۸ بخاطر اینکه این عملیات مورد نظر خود را تدارک دیدند و برنامه ریزی کردند که با رمز تقلب در انتخابات وارد میدان بشوند و به همین بهانه انقلاب و نظام را ساقط کنند.
 
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه تقلب بهانه بود و اصل نظام نشانه بود، اظهار داشت: همچنان بعد از سال ها هم مقام معظم رهبری راجع به این موضوع اشارات صریحی دارند و دیگر هیچ کسی نمی تواند بگوید شکل گرفتن ۹ دی و این بصیرت والای مردمی و میثاق با ولایت را نادیده بگیرد.
 
وی تصریح کرد: با این شعارهایی که فتنه گران سر می دادند و به عزاداران ابی عبدالله حمله ور شدند و به بسیج و پاسدار به نیروی انقلابی و ولایی و همچنین نیروی مسجدی رحم نکردند و مسجد لولاگر را آتش زدند و همراه با قرآن به آتش کشیدند و حرمت ماه رمضان را هم شکستند و در ماه رمضان آب خوردند و با کفش و آن شرایط وارد نمازجمعه شدند.
 
امام جمعه دهلران افزود: آتش سوزی اموال و بیت الملال را فتنه گران در دستور کار قرار دادند و می خواستند یک بدعتی را در انتخابات بوجود بیاورند و حذف انتخابات و بی حرمتی به شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و... را درمیان مردم ترویج کنند.
 
وی گفت: امام راحل فرمودند که هرکس در مقابل شورای نگهبان و قانون اساسی بایستد مرتد و محارب است و حکم او اعدام است ولی اینها در مقابل قانون ایستادند و با قانون شکنی و رفتارهای غیر اصولی در مقابل قانون نظام اسلامی و ملت ایستادند و اصل ولایت فقیه که استمرار ولایت رسول الله است را نشانه گرفتند.
 
امام جمعه دهلران اظهار کرد: امروز که شما آمده اید بیعت با ولایت فقیه است زیرا ماحصل هشت سال فتنه کری، اصل ولایت فقیه بود و گفتند که اگر با اهانت به ولایت فقیه، آن را از بین ببریم، بقیه کارها برای ما آسان می شود.
 
وی افزود: اما مرحبا و آفرین به این مردم که حدود هفت سال از فتنه ۸۸ می گذرد اما این تشکل عظیم و با بصیرت همچنان پابرجا است و این اجتماع عظیم را تشکیل دادند و اقشار مختلف مردم بار دیگر آمدند که بگویند که ما ولایتمدار و با ولایت هستیم و اجازه نمی دهیم به سکان دار و جان جانان این نظام و ولایت فقیه اهانتی صورت بگیرد.
 
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: مدیریت، جایگاه رفیع ولایت و بصیرت افزایی مقام معظم رهبری و گوش به فرمان بودن امت باعث شد که نهم دی ماه بوجود آید و فتنه گران با زباله دان تاریخ بروند و ۹ دی را معیار و ملاک و قابل تحلیل قرار دهند.
 
وی گفت: ۹ دی یک ۲۲ بهمن و شارژ دیگری برای نظام و انقلاب اسلامی است و برای تقویت نظام شکل گرفت و امروز هم تبعیت بی چون و چرا از رهبری فرزانه انقلاب بر همه آحاد امت، قوای کشور و نیروهای مسلح لازم و واجب است زیرا باید این نظام را سالم تحویل صاحب اصلی اش امام زمان(عج) بدهیم.
 
امام جمعه دهلران به موضوع برجام و نقشه های شوم دشمنان هم اشاره نمود و بیان کرد: برجام چیزی نیست که به سادگی از آن عبور کرد، فلذا لازم است دوست و دشمن و توطئه های دشمنان را به خوبی بشناسیم زیرا امریکا و انگلیس به دنبال و برعلیه انقلاب هستند و باید همه ما هوشیار باشیم زیرا این انقلاب نیاز به بصیرت دارد و باید از آن به خوبی پاسداری کنیم.
 
وی ادامه داد: فتنه گران و سران فتنه که این مزاحمت و چلش را برای انقلاب اسلامی بوجود آوردند از قوه قضائیه می خواهیم که شدیداً با سران فتنه مقابله و ایستادگی کند تا کسانی دیگر ی جرئت نکنند برای انقلاب اسلامی مزاحمت ایجاد کنند.
 
۳۰۷۴۱
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد