امروز شنبه, 05 اسفند 1396 - Sat 02 24 2018
تازه ترین خبرها

9دی را نمی شود نادیده گرفت

9دی را نمی شود نادیده گرفت
 
امام جمعه دهلران گفت: دیگر هیچ کسی نمی تواند شکل گرفتن 9 دی و این بصیرت والای مردمی و میثاق با ولایت را نادیده بگیرد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ مراسم 9دی امروز در مسجد جامع شهر دهلران با حور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
 
 حجت الاسلام سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در این مراسم اظهار کرد: 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و ۱ شاخص و معیار است که امام راحل(ره) به خوبی فرمودند که این امت بالاتر از امت عصر پیغمبر است.
 
وی افزود: این جمله تاریخی امام به خاطر این است که این امت به خوبی دوست و دشمن خود را می شناسد و اینچنین حماسه های بی نظیری را شکل می دهند و معرفت والای دینی خود را نشان می دهند.
 
امام جمعه دهلران با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۱ نعمت و هدیه و معجزه بزرگ الهی که خداوند متعال در این عصر و زمان به امت اسلام هدیه داد، بیان داشت: استکبار جهانی در مقابل اسلام ایستادگی کرد و مساجد، علما و قرآن را داشت حذف می کرد و انقلاب اسلامی را برده آمریکا می کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) به عنوان ۱ شخصیت عظیم الشأن، ولی فقیه و نائب امام زمان(عج) اعلان کرد و حکومت دینی در نظام اسلامی را استقرار داد، ابراز نمود: علی رغم میل استکبار جهانی، حکومت و نظام اسلامی استقرار پیدا کرد و بیداری اسلامی را در نقاط مختلف جهان بوجود آورد.
 
حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: تمام ملت های اسلامی، ملت های غیر اسلامی و دولت ها را تحت تأثیر و متنبه کرد و به قول امام راحل(ره) انقلاب اسلامی انفجار نور بود در سطح عالم و باید گفت که ۱ عنایت والای الهی بود.
 
وی گفت: دشمنان آرام نگرفتند و توطئه های بسیار مهمی برای براندازی نظام اسلامی و جلوگیری از اسلام  برقرار کردند و کودتاها ، ترورها و تحریم ها و اختلاف قومیت ها را در ابتدای انقلاب به راه انداختند و جنگ سنگین تحمیلی را بر علیه این نظام تحمیل کردند.
 
امام جمعه دهلران ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلاب الهی بود و حرکتش خدایی بود، به همین دلایل در مقابل توطئه ها ایستادگی کرد و در کودتای طبس، کودتای نوژه و دیکر مسائل دیگر خدا به یاری این نظام رسید و چون امام برای رضای خدا قیام کرد، خداوند متعال هم در برهه های سنگین امام و نظام را یاری کرد.
 
وی افزود: بعد از ارتحال ملکوتی امام راحل(ره)،دشمنان به کمین نشستند تا انقلاب را ساقط کنند، اما امروز به حمدالله 25 سال است که سکان این نظام و انقلاب اسلامی به دست مقام معظم رهبری افتاده است و در مقابل توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی کردند و هرروز بیش از روز قبل به مسیر خود ادامه می دهد.
 
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: دشمنان دیدند که نمی شود این انقلاب و مردم را از بین برد، توطئه های جدیدی را بکار بستند و از سال ۷۸ تحرکات جدیدی را برعلیه انقلاب اسلامی بکار بستند و ده سال مرتب در کشورهای خارجی برنامه ریزی کردند و بصورت آزمایشی نیز در کشورهای خود پیاده کردند.
 
وی ادامه داد: چندین دولت را آمریکا ساقط کرد و آزمایش خود را موفق دانست و گفت که بله می شود این انقلاب اسلامی را ساقط کرد و با این ترفندها از بین ببرند و نیروی در داخل را مهیا کردند و خواص بی بصیرت هم در کنار خود قرار دادند.
 
امام جمعه دهلران گفت: در فتنه ۸۸ کسانی که دستگیر می شدند لبخند میزدند و وقتی دلیلش را از آنها می پرسیدند، می گفتند که ساعات دیگر انقلاب اسلامی از بین می رود و سرنگون می شود چون اتاق فکر و اتاق جنگ استکبار جهانی به سرکردگی امریکا، اسرائیل، انگلیس و فتنه گران داخلی دست به کار شده بود.
 
وی بیان داشت: بعد از انتخابات سال ۸۸ بخاطر اینکه این عملیات مورد نظر خود را تدارک دیدند و برنامه ریزی کردند که با رمز تقلب در انتخابات وارد میدان بشوند و به همین بهانه انقلاب و نظام را ساقط کنند.
 
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه تقلب بهانه بود و اصل نظام نشانه بود، اظهار داشت: همچنان بعد از سال ها هم مقام معظم رهبری راجع به این موضوع اشارات صریحی دارند و دیگر هیچ کسی نمی تواند بگوید شکل گرفتن ۹ دی و این بصیرت والای مردمی و میثاق با ولایت را نادیده بگیرد.
 
وی تصریح کرد: با این شعارهایی که فتنه گران سر می دادند و به عزاداران ابی عبدالله حمله ور شدند و به بسیج و پاسدار به نیروی انقلابی و ولایی و همچنین نیروی مسجدی رحم نکردند و مسجد لولاگر را آتش زدند و همراه با قرآن به آتش کشیدند و حرمت ماه رمضان را هم شکستند و در ماه رمضان آب خوردند و با کفش و آن شرایط وارد نمازجمعه شدند.
 
امام جمعه دهلران افزود: آتش سوزی اموال و بیت الملال را فتنه گران در دستور کار قرار دادند و می خواستند یک بدعتی را در انتخابات بوجود بیاورند و حذف انتخابات و بی حرمتی به شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و... را درمیان مردم ترویج کنند.
 
وی گفت: امام راحل فرمودند که هرکس در مقابل شورای نگهبان و قانون اساسی بایستد مرتد و محارب است و حکم او اعدام است ولی اینها در مقابل قانون ایستادند و با قانون شکنی و رفتارهای غیر اصولی در مقابل قانون نظام اسلامی و ملت ایستادند و اصل ولایت فقیه که استمرار ولایت رسول الله است را نشانه گرفتند.
 
امام جمعه دهلران اظهار کرد: امروز که شما آمده اید بیعت با ولایت فقیه است زیرا ماحصل هشت سال فتنه کری، اصل ولایت فقیه بود و گفتند که اگر با اهانت به ولایت فقیه، آن را از بین ببریم، بقیه کارها برای ما آسان می شود.
 
وی افزود: اما مرحبا و آفرین به این مردم که حدود هفت سال از فتنه ۸۸ می گذرد اما این تشکل عظیم و با بصیرت همچنان پابرجا است و این اجتماع عظیم را تشکیل دادند و اقشار مختلف مردم بار دیگر آمدند که بگویند که ما ولایتمدار و با ولایت هستیم و اجازه نمی دهیم به سکان دار و جان جانان این نظام و ولایت فقیه اهانتی صورت بگیرد.
 
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: مدیریت، جایگاه رفیع ولایت و بصیرت افزایی مقام معظم رهبری و گوش به فرمان بودن امت باعث شد که نهم دی ماه بوجود آید و فتنه گران با زباله دان تاریخ بروند و ۹ دی را معیار و ملاک و قابل تحلیل قرار دهند.
 
وی گفت: ۹ دی یک ۲۲ بهمن و شارژ دیگری برای نظام و انقلاب اسلامی است و برای تقویت نظام شکل گرفت و امروز هم تبعیت بی چون و چرا از رهبری فرزانه انقلاب بر همه آحاد امت، قوای کشور و نیروهای مسلح لازم و واجب است زیرا باید این نظام را سالم تحویل صاحب اصلی اش امام زمان(عج) بدهیم.
 
امام جمعه دهلران به موضوع برجام و نقشه های شوم دشمنان هم اشاره نمود و بیان کرد: برجام چیزی نیست که به سادگی از آن عبور کرد، فلذا لازم است دوست و دشمن و توطئه های دشمنان را به خوبی بشناسیم زیرا امریکا و انگلیس به دنبال و برعلیه انقلاب هستند و باید همه ما هوشیار باشیم زیرا این انقلاب نیاز به بصیرت دارد و باید از آن به خوبی پاسداری کنیم.
 
وی ادامه داد: فتنه گران و سران فتنه که این مزاحمت و چلش را برای انقلاب اسلامی بوجود آوردند از قوه قضائیه می خواهیم که شدیداً با سران فتنه مقابله و ایستادگی کند تا کسانی دیگر ی جرئت نکنند برای انقلاب اسلامی مزاحمت ایجاد کنند.
 
۳۰۷۴۱
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.