امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

نقش اساسی نهادینه کردن فرهنگ دینی بر عهده خانواده هاست

نقش اساسی نهادینه کردن فرهنگ دینی بر عهده خانواده هاست
 
فرمانده سپاه ناحیه دهلران گفت: برای مقابله با فرهنگ بی حجابی باید از طریق جلسات و کارگاه های فرهنگی خانواده را به این موضوع حساس کرد.
 
نسیم دهلران؛ سرهنگ پاسدار علی آبدونی- فرمانده سپاه ناحیه دهلران- در گفت و گویی با تشریح  نقش حجاب در رشد و تعالی بانوان اظهار کرد: همه می‌دانیم که حجاب محدودیت نیست، بلکه مصونیتی است که زمینه رشد و تعالی بانوان در ابعاد مختلف را فراهم می‌سازد.
 
وی با اشاره به وجود برخی رویکردهای ضدحجاب در جامعه افزود: برخی افراد در جامعه هستند که یا با فرهنگ و مبانی اسلامی آشنائی ندارند ویا به سبب وابستگی به جریان‌های فکری معاند همچون فمنیست حجاب را مانع رشد و فعالیت زنان در جامعه می‌دانند.
 
فرمانده سپاه ناحیه دهلران با اشاره به اینکه نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به‌عنوان یکی از ضروریات باورهای دینی نیازمند برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است، گفت: امروز بدحجابی یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که سایر بخش‌های اجتماع را تحت تأثیر قرار داده و باید با این پدیده برخورد فرهنگی صورت گیرد.
 
وی به برنامه های هفته عفاف و حجاب توسط سپاه دهلران اشاره نمود و عنوان کرد: اجتماع بزرگ مردمی صیانت از خانواده، نمایشگاه عفاف و حجاب، کارگاه های فرهنگی و ... از جمله برنامه های سپاه در هفته عفاف و حجاب می باشد.
 
سرهنگ آبدونی با اشاره به 21 تیرماه آغاز هفته عفاف و حجاب افزود:این زمان فرصتی مناسبی است تا مجموعه بانوان با حضور در بدنه جامعه به تبیین رویکردهای ریشه‌ای لزوم وجود عفاف و حجاب در جامعه بپردازند چراکه دیدگاه‌های مخالف حجاب‌، به دنبال منزوی و دور کردن زنان از جامعه هستند.
 
وی با تاکید بر لزوم ترویج امر به معروف و نهی منکر توسط بانوان فرهیخته دهلران عنوان کرد: این دسته از بانوان باید با آگاهی بخشی درباره حجاب، دربرابر هنجارشکنان حاضر شده و به صورت عقلائی و منطقی، به بیان لزوم وجود عفاف و حجاب و نقش آن در پیشرفت جامعه بپردازند.
 
فرمانده سپاه ناحیه دهلران تصریح نمود: خانواده‌ها در نهادینه کردن باورها و ارزش‌های دینی افراد نقشی اساسی بر عهده دارند و از این طریق می توان با تشکیل جلسات فرهنگی آنان را نسبت به مسئله حجاب حساس کرد.
 
خبرنگار: احسان صحرایی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد