امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

تأمین برق عشایر دهلران با پنل های خورشیدی

تأمین برق عشایر دهلران با پنل های خورشیدی
 
رئیس اداره امور عشایر دهلران از توزیع 200 دستگاه پنل خورشیدی به منظور تأمین برق عشایر کوچنده در شهرستان دهلران خبر داد.
 
نسیم دهلران؛ ولی پالیزبان- رئیس اداره امور عشایر دهلران- در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این دستگاه ها بین عشایر کوچنده فاقد برق توزیع شده است.
 
وی با بیان اینکه قشر عشایر با تولید خود پشتوانه مهمی برای تحقق آرمان‌های جامعه هستند، افزود: انرژی خورشیدی قابل حمل برای عشایری که از نعمت برق محروم هستند، واگذار می شود و اولویت نخست با آن دسته از عشایر است که فاقد برق در محل اسکان خود هستند.
 
رئیس اداره امور عشایر دهلران عنوان کرد: با تشویق و ترغیب عشایر در استفاده از این انرژی خورشیدی، تخریب مراتع و جنگل و مصرف چوب در بین عشایر کاهش چشم گیری خواهد یافت.
 
وی گفت: هزینه پنل خورشیدی در هر یک از چادرهای عشایری هفت میلیون ریال است که بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین شرکت خصوصی و امور عشایر استان 85 درصد از این هزینه توسط دولت و 15 درصد نیز به عنوان خودیاری توسط متقاضیان عشایر تأمین می شود.
 
پالیزبان عنوان کرد: علاوه بر ارائه این پنل ها به متقاضیان اولویت دار در شهرستان، با حضور متخصصان فنی ، نحوه استفاده از پنل خورشیدی به عشایر متقاضی نیز آموزش داده شد.
 
آب رسانی سیار، نگهداری و مرمت راه های عشایر، بیمه بازنشستگی عشایر، آموزش، توزیع آرد و علوفه دامی و... از دیگر خدمات امور عشایری به عشایر شهرستان دهلران می باشد.
 
تأمین برق عشایر دهلران با پنل های خورشیدی
 
خبرنگار: احسان صحرایی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد