امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

لزوم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا

 لزوم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا
 
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دهلران تفکیک زباله در مبدا را عامل مهمی در بازیافت و استفاده بهینه از زابله ها دانست که باید اجرایی شود.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ محمد غلامی- معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دهلران- در نشست کمیته پسماند دهلران اظهار کرد: مدیریت پسماند نقش مهمی در رفع مشکلات این حوزه دارد که به دقت باید در دستور کار قرار گیرد.
 
 وی تفکیک زباله از مبدا را عامل کاهش هزینه های حمل ونقل و تسریع در حمل و حذف زباله گردها را دانست و افزود: این مهم می تواند منجر به استفاده بهینه از زباله ها و بازیافت آنها شود.
 
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دهلران بر ضرورت ورود بخش خصوصی به این مهم تاکید کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد که در صورت تمایل بخش خصوصی با همکاری دستگاههای مرتبط این مهم اجرایی شود.
 
وی بر ضرورت حمل و جمع آوری به موقع پسماندها و دفن بهداشتی آنها تاکید کرد و بیان نمود: قسمتی از کار این است و بخش مهم دقت نظر در استفاده از سایر راهکارها در جهت رفع مشکلات پسماند و استفاده درست از آنهاست که باید با برنامه ریزی و استفاده از همه سازوکارهای قانونی مد نظر متولیان و کمیته پسماند شهرستان قرار گیرد.
 
غلامی حفظ محیط زیست و انتقال آن به نسل های آینده را مهم دانست و عنوان کرد: حفاظت از محیط زیست به معنای استفاده بهینه و عاقلانه از طبیعت است و در این مسیر باید از همه ظرفیت ها با توجه به اهمیت موضوع استفاده کرد.
 
خبرنگار: احسان صحرایی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد