امروز دوشنبه, 29 بهمن 1397 - Mon 02 18 2019
تازه ترین خبرها

آشنایی با چشمه آب گرم دهلران

آشنایی با چشمه آب گرم دهلران
 
چشمه های آب گرم یکـی از مهمترین مراکز بهبود ی مکانی برای ایرانی ها به شمار می آید به طوری که کم کم به جاذبه های توریستی مبدل شده اند.
 
به گزارش نسیم دهلران، در این مطلب قصد داریم یکی از مکان های تفریحی دهلران را برای شما به نمایش بگذاریم. در صورتی که قصد سفر به دهلران را دارید پیشنهاد می کنیم استفاده از چمشه آب گرم دهلران را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی این شهر برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.
 
چشمه های آب گرم یکـی از مهمترین مراکز بهبود ی مکانی برای ایرانی ها به شمار می آید به طوری که کم کم به جاذبه های توریستی مبدل شده اند. چنان چه به دهلران بروید مطمئنا به این حرف خواهید رسید. در سه کیلومتری این شهر در دامنه کوهی به نام سیاه کوه، و نزدیک به محل غار خفاش ها، چشمه های آب گرمی وجود دارد که دمای آن به ۵۰ درجه می رسد.
 
آشنایی با چشمه آب گرم دهلران
 
با طلوع خورشید، این آب ها به علـت نور خورشید ۷ رنگ می شوند که خیلی دیدنی می باشند . از آب این چشمه یا آب گرم دهلران برای ترمیم بعضـی بیماری ها مثل رماتیسم، حساسیت، دمل، زخمها وضمناً شکستگی استخوان و کوفتگی بهره گیری می کنند.
 
نکته های ایمنی در این منطقه زیـادتر برای بیماران قلبی است چرا که بیماران قلبی نبایستی در معرض گوگرد زیاد باشند. تاسیساتی که شهرداری دهلران در این محل فراهم آورده در فصول مختلـف سـال به مردم و توریست ها سرویس دهی می کنند . وقتی که این آب های گرم مسیری طی می کنند و به زیـر رود می رسند، سرد تر می شوند و برای مصارف کشاورزی مورد بهره گیری قرار می گیرند.
 
آشنایی با چشمه آب گرم دهلران
 
این چشمه ها چنان معـروف شده اند که حتی در ضرب المثل ها نیز از آن ها  بهره گیری می کنند برای مثال برای مردم چند رنگ و دو رو گفته می شود که مثل چشمه آب گرم دهلران هستی! یعنی رنگارنگ هستی و تا پایـان روز چند مرتبه رنگ عوض می کنی! متاسفانه این چشمه از نظـر علمی مورد دقت قرار نگرفته و به علـت نداشتن تعدیل گوگرد این چشمه ارزشمند در حال ویران شدن می باشد.
 
بعضـی از مناطقی که این رود جاری است، پوششی نمک زار گونه دارد که گیاهان کویری در آن پیشرفت کرده است اما برخـی وقتها بوی گوگرد شهر را در بر می گیرد که واقعا آزار دهنده می باشد.
 
آشنایی با چشمه آب گرم دهلران
 
گیاهانی که در این راه و منطقه پیشرفت می کنند به علـت آبیاری با این آب ها، حاوی فوائد بهبود ی می باشند . بیشترین وقتی که خواهید توانست خیل توریست ها را در این محل ببینید ایام تعطیلات نوروزی است چرا که هم هوا دل انگیز تر است و هم مردم زیـادتر وقت برای گردش و تفریح دارند و عموما از استان های همجوار به این منطقه هجوم می آورند.
 
 
آشنایی با چشمه آب گرم دهلران
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد