امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

عزم مدیریت ارشد استان برای تکمیل زیرساخت های بازارچه مرزی چیلات

عزم مدیریت ارشد استان برای تکمیل زیرساخت های بازارچه مرزی چیلات

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از عزم مدیریت ارشد استان و مسئولان برای تکمیل زیرساخت های بازارچه های مرزی چیلات و چنگوله خبر داد.

 

به گزارش نسیم دهلران؛ "ایوب درویشی"معاون اقتصادی استاندار ایلام شامگاه یکشنبه در بازدید از بازارچه مرزی چیلات در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به نقش این بازارچه ها در رونق اقتصادی استان و شهرستان ها، لذا با سرعت تکمیل زیرساخت های آنها در دستور کار است.

 

وی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت زیرساخت های این 2 بازارچه افزود: اجماع خوبی در مدیریت استان برای هرچه سریع تر فعال شدن این بازارچه ها وجود دارد.

 

معاون اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به پیگیری ها در سطح ملی و دستگاه های مختلف برای این بارارچه ها یادآور شد: تلاش برای جذب اعتبارات مختلف و تکمیل زیرساخت ها تا قبل از اربعین انجام می شود.

 

فرماندار دهلران نیز با اشاره به دستور استاندار ایلام و موثر در بازارچه مرزی چیلات اضافه کرد: برای تامین آب بازارچه با 23 کیلومتر خط انتقال 40 میلیارد ریال نیاز است که مطالعات آن با هفت میلیارد ریال انجام شده است.

 

سید حسینعلی موسوی با اشاره به اقدامات در حوزه راه و مسیر دسترسی بازارچه چیلات افزود: در حوزه راه و تکمیل جاده دسترسی نیز 70 میلیارد ریال هزینه می شود که اقدامات در این حوزه با سرعت در حال انجام است.

 

وی گفت: مجوزهای لازم برای تکمیل و توسعه فیبر نوری نیز اخذ شده و به زودی شاهد اقدامات مهم در این حوزه خواهیم بود.

 

فرماندار دهلران با اشاره به 220 کیلومتر مرز دهلران با کشور عراق افزود: امسال 40 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت های این بازارچه در نظر گرفته شده است.

 

وی با تقدیر از پیگیرهای مدیریت ارشد استان و بازدید معاون عمرانی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار از مرز چیلات گفت: عزم مسئولان برای تکمیل زیرساخت های این مرز با توجه تاکیدات استاندار جدی و روز به روز شاهد تسریع در اقدامات هستیم و میدواریم تا قبل از اربعین سال آینده این زیرساخت ها تکمیل شوند.

 

امام جمعه دهلران نیز با تقدیر از استاندار ایلام بخاطر توجه جدی به بازارچه مرزی چیلات افزود: همراهی و همکاری همه مسئولان در راستای تسریع در تکمیل زیرساخت های چیلات ضروری است.

 

حجت الاسلام سید محسن موسوی بر کار و اقدامات جهادی در این زمینه تاکید کرد و افزود: مسئولان با جدیت مرز چیلات را دنبال کنند تا قبل از اربعین سال آینده شاهد راه اندازی این بازارچه باشیم.

 

انتهای پیام/ک


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد