امروز چهارشنبه, 29 اسفند 1397 - Wed 03 20 2019
تازه ترین خبرها

زرین آباد؛ قطب گردشگری مذهبی ایلام

زرین آباد؛ قطب گردشگری مذهبی ایلام
 
بخش زرین آباد از توابع شهرستان دهلران که به «دارالسادات» نیز معروف است، قطب گردشگری مذهبی ایلام خوانده می شود چرا که بقعه متبرک هفت امامزاده جلیل القدر در آن قرار دارد.
 
به گزارش نسیم دهلران، با توجه به روزهای پایانی سال، و نزدیک شدن به تعطیلات نوروز که به رسم همیشه فرصت مناسبی برای سفر و استفاده  هرچه بهتراز فصل زیبا و دل انگیز بهار است.
 
سعی بر آن داریم که به معرفی هر چه بهتر نقاط و جاذبه های مذهبی-تاریخی و طبیعی استان ایلام بپردازیم که امیدواریم به انتخاب مقصد مناسب گردشگری شما منجر شود.
 
بخش زرین آباد
بخش زرین آباد با جمعیتی در حدود هشت هزار نفر یکی از غنی ترین مناطق استان ایلام به لحاظ برخورداری از جاذبه های گردشگری است.
 
این بخش از استان ایلام که به «دارالسادات» نیز معروف است قطب مذهبی ایلام خوانده می شود چرا که بقعه متبرکه  هفت امامزاده  جلیل القدر در این نقطه از استان وجود دارد که به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.
 
امامزاده ابراهیم(ع)
حضرت ابراهیم فرزند بلافصل امام محمد باقر(ع) هستند، در بنای امامزاده، قبور «بی بی زینب» خواهر ایشان و سیدمحمد پسر امامزاده سید ابراهیم بصورت دو بخش مجزا در اتاق های کنار قرار دارند. سه امامزاده‌ای که از یک نسل در کنار هم آرمیده‌ اند.
 
زرین آباد؛ قطب گردشگری مذهبی ایلام
 
اما نکته  قابل توجه بنای مقبره متبرکه  امامزاده است که قدیمی ‌ترین بنای استوار و بدون تخریب استان ایلام است که دارای قدمتی ۸۰۰ ساله استاما نکته  قابل توجه بنای مقبره متبرکه  امامزاده است که قدیمی ‌ترین بنای استوار و بدون تخریب استان ایلام است که دارای قدمتی ۸۰۰ ساله است.
 
این امامزاده  والا مقام دارای احترام بسیار بالایی در بین طوایف کرد منطقه است بطوری که به ایشان القاب مختلفی چون پیر کرد داده شده است و اطراف این امام زاده محل دفن قبور طوایف مختلف منطقه است.
 
امامزاده سید فخر الدین
از نوادگان امام موسی کاظم(ع) هستند که قرار گرفتن آرامگاه این امامزاده در کنار جاده و وجود رودخانه و سایه درختان بلوط، این شرایط را فراهم می کند که بعد از زیارت تفریح خوب و مناسبی نیز داشته باشید.
 
زرین آباد؛ قطب گردشگری مذهبی ایلام
 
امامزاده سید ناصر الدین
امامزاده سید ناصرالدین(ع)، از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است. بنای این بقعه از زمان هولاکوخان مغول تقریبا ۶۸۰ سال پیش با مساحت ۲۲۵ مترمربع ساخته شده و مردم اعتقادات بسیار شدیدی نسبت به خود امامزاده و کراماتش دارند و معتقد هستند که این امام زاده بیماران جن زده روحی و روانی را شفا می دهد.
 
زرین آباد؛ قطب گردشگری مذهبی ایلام
 
علاوه بر بقاء متبرکه فوق این منطقه دارای پتانسیل های  قوی تاریخی و مناظر بکر و دست نخورده  طبیعی نظیر قلعه ی بزرگ و بسیار زیبای شیاخ، قلعه انجیر، قلعه تخت سالار آبشار های هفتگانه  روستای خربزان، آبشار سرطاف، آبشار بسیار زیبار و آب شیرین چپی-راسی  نیز است.
 
قلعه شیاخ در برگیرنده شهر باستانی شیاخ در شمال شرقی زرین آباد در استان ایلام است. این قلعه بر فراز تپه ای در دامنه کوه های تخت پیران قرار دارد.
 
بنای قلعه بزرگترین بنای باستانی استان ایلام است که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد. این اثر تاریخی ارزشمند در سال۱۳۸۸ به ثبت آثار ملی رسیده است.
 
انتهای پیام/
 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد