امروز چهارشنبه, 29 اسفند 1397 - Wed 03 20 2019
تازه ترین خبرها

معرفی بخش سراب میمه

معرفی بخش سراب میمه
 
بخش سراب میمه با زیبایی‌های چشم نوازش همچون قطعه حریری سبز درقلب استان ایلام قرار گرفته است.
 
به گزارش نسیم دهلران، شهر میمه واقع در شهرستان دهلران دارای جاذبه‌های زیبای طبیعی است که هرکس گذرش برای یک بار به اینجا بیفتد حتماً برای بعد‌ها نیز برنامه‌ای برای سفر به این شهر زیبا دارد. شهر میمه یکی از شهرهای شمالی شهرستان دهلران است که دارای جاذبه‌های زیبای طبیعی است.
 
بخش سراب میمه با زیبایی‌های چشم نوازش همچون قطعه حریری سبز درقلب استان ایلام قرار گرفته و به واسطه این زیبایی‌ها و آب وهوای مطبوعش در تمامی فصول سال پذیرای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است.
 
معرفی بخش سراب میمه
 
این بخش با داشتن قابلیت ‌ها و جاذبه‌‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در استان شناخته شده است. شهر میمه دارای موقعیت ارتباطی ویژه‌ای است به طوری که شهرستان های آبدانان، دهلران و ملکشاهی را به هم وصل می‌کند و از نظر آب و هوایی در فصل تابستان با مرکز شهرستان در گرم‌ترین ماههای سال 15درجه اختلاف دما دارد.
 
معرفی بخش سراب میمه
 
جاذبه‌های متعددطبیعی مانند  غار کبوتران، سراب های فراوان، درختان بی‌شمار بلوط حاشیه جاده میمه به ملکشاهی و میمه به آبدانان از مناطق دیدنی این شهر است.
 
سراب زیبای چپی راستی روستای تختان، ارتفاعات زیبای کبیرکوه، مزارع چشم نواز کشاورزی، باغات انگور، سیب و آلو و طرح‌های پرورش ماهی قزل آلا از دیگر زیبایی‌های این شهر دل انگیز است.
 
معرفی بخش سراب میمه
 
این شهر مدفن امامزادگان بزرگواری به نام‌های سیداکبر (ع) واقع در روستای تختان و سیدفلک الدین (ع) در روستای گوراب است ضمن اینکه جاذبه‌های تاریخی چون بنای چک دوستعلی، و سنگ نوشته والیان به شکوه و زیبایی این شهر افزوده است.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد