امروز دوشنبه, 03 تیر 1398 - Mon 06 24 2019
تازه ترین خبرها

کارنامه درخشان شورا و شهرداری در خدمت رسانی به مردم

کارنامه درخشان شورا و شهرداری در خدمت رسانی به مردم
 
شهردار دهلران در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان عملکرد یکساله شهرداری را بازگو نمود.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ نشست خبری شهردار دهلران با محوریت بیان عملکرد یکساله شهرداری دهلران با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان دهلران برگزار شد.
 
* 27 میلیارد ریال اعتبار در حوزه عمران شهری هزینه شده است
"عیسی رضایی" شهردار دهلران در این نشست با تشریح عملکرد یکسال گذشته شهرداری دهلران در حوزه اظهار کرد: با توجه به اهمیت بهداشت و مسائل زیست محیطی برای شهروندان شهرداری دهلران اقدام به جدول گزاری مناطقی از شهر دهلران از جمله خیابان 9 دی و کوی بعثت، کوی جانبازان و خیابان سعدی جنوبی نمود.
 
وی با بیان اینکه مجموع اعتبار هزینه شده برای بحث جدول گزاری کوچه ها و معابر سطح شهر مبلغ 7 میلیارد ریال بوده است، افزود: اصلاح پل های عرضی سطح شهر با دال بتنی با اعتبار 800 میلیون ریال و اجرای 153 متر طول سیل بند با اعتبار 2 میلیارد ریال از دیگر کارهای انجام شده در حوزه عمران شهری می باشد.
 
شهردار دهلران گفت: همچنین در راستای زیباسازی پیاده روها و معابر سطح شهر شهرداری دهلران اقدام به اجرای کف پوش(موزاییک فرش) در قالب 4 پروژه و با اعتبار 10 میلیارد ریال در مناطقی ازجمله پارک شقایق، پارک امید(لاله)، خیابان امام(ره)از میدان انقلاب تا چهار راه اداره پست و خیابان اصلی شهر نموده که بخشی از کار در حال انجام می باشد.
 
وی افزود: با توجه به اهمیت بهداشتی بودن محیط  ذبح دام و سلامت شهروندان اقدام به ساماندهی سایت کشتارگاه شهر دهلران با اعتبار 800 میلیون ریال نمودیم که بخشی از کار انجام و بخش دیگر در دست اقدام می باشد.
 
رضایی بااشاره به اهمیت جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: یکی از اصلی ترین موضوعاتی که طی یکسال اخیر در دستور کار شهرداری دهلران قرار گرفت موضوع تکمیل و المان گذاری میدان خلبان شهید چاغروند بود که اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون شامل نورپردازی و سایر زیرساخت های موردنیاز این میدان هزینه شد.
 
کارنامه درخشان شورا و شهرداری در خدمت رسانی به مردم
 
*آغاز عملیات اجرایی فاز دوم احیاء پارک لاله 
شهردار دهلران از آغاز فاز دوم احیاء پارک لاله خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه پارک لاله قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین پارک دهلران می باشد از مدت ها پیش طرح احیا این پارک قدیمی در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز دوم احیاء پارک لاله در قالب 15 هزار متر مربع آغاز شده است، اضافه کرد: برای تجهیز و تکمیل مبلمان و روشنایی پارک لاله مبلغ 3 میلیارد ریال3 تجهیزات مورد نیاز برای این منظور خریداری شده است که به زودی نصب خواهند شد.
 
کارنامه درخشان شورا و شهرداری در خدمت رسانی به مردم
 
*خرید یک تن بذر چمن برای توسعه فضای سبز شهری
رضایی از خرید یک تن بذر چمن برای توسعه فضای سبز شهری شهر دهلران با اعتبار 1 میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد و عنوان کرد: با توجه به ریشه کنی درختان خشکیده و قدیمی پارک لاله و شقایق و نیاز قسمت هایی از سطح شهر از جمله ورودی و خروجی شهر، فضای خاکی اطراف میدان شهدا، بلوار روبروی هنگ مرزی و ... این میزان بذر خریداری شده در صورت پایداری شرایط جوی و وجود نیروی انسانی مورد نیاز کاشت خواهد شد.
 
وی تعمیر و نوسازی ساختمان اداری شهرداری با اعتبار 5 میلیارد ریال، پرداخت مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون ریال حق سنوات بازنشستگی تعداد 12 نفر از پرسنل شهرداری، نوسازی و افزایش ناوگان حمل و نقل خدمات شهری شامل خرید سه دستگاه نیسان، یک دستگاه مینی لودر و دستگاه چمن زن پیشرفته با مجموع اعتبار 4 میلیارد ریال را از دیگر کارهای صورت گرفته در یکسال گذشته توسط شهرداری دهلران برشمرد.
 
کارنامه درخشان شورا و شهرداری در خدمت رسانی به مردم
 
*دورنمای نهضت آسفالت در دهلران بسیار روشن است
شهردار دهلران یادآور شد: در یک سال گذشته تاکنون 200 هزار مترمربع آسفالت سطح کوچه ها و خیابان های شهر دهلران انجام شده است که مجموع اعتبار هزینه شده برای انجام این میزان آسفالت مبلغ 40 میلیارد ریال بوده است.
 
وی با نوید اینکه  دورنمای نهضت آسفالت در سطح شهر دهلران بسیار روشن می باشد اظهار امیدواری کرد: با تغییر سیستم سوخت کارخانه آسفالت شهرداری از گازوییلی به گازی(گاز شهری) که مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده است به فضل الهی بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن دغدغه شهروندان دهلرانی در خصوص آسفالت کوچه ها و خیابان های سطح شهر را برطرف نماییم.
 
رضایی در ادامه از طرح تغییر ساختار میدان انقلاب سخن به میان آورد و تصریح کرد: کار مطالعاتی و طراحی میدان انقلاب دهلران انجام شده است که پس از اتمام و طی شدن مراحل اداری، کلنگ زنی این طرح با برآورد اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز خواهد شد.
 
وی با اشاره به برخی ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر دهلران اضافه کرد: با توجه به اینکه در زمینه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز تنها شهرداری متولی و مسئول نمی باشد مستندات و صورتجلسات و مکاتبات لازم در این خصوص از سوی شهرداری با دستگاه های ذی ربط انجام شده است اما متاسفانه این دستگاه ها پای کار نیامده اند.
 
شهردار دهلران خاطر نشان ساخت: با توجه به اهمیت مسائل بهداشتی و زیست محیطی شهرداری بدون دریافت عوارض اقدام به ارائه خدمات به مناطقی که ساخت و ساز عیر غیرمجاز در آن صورت گرفته نموده است لذا شهرداری خواهان تعیین تکلیف ساخت و سازهای غیرمجاز می باشدکه لازمه آن ورود دستگاه های ذی ربط می باشد.
 
وی عنوان کرد: با توجه به محدودیت درآمدی شهرداری دهلران و پرداخت ماهیانه بیش از 3 میلیارد ریال بابت حقوق و مزایای پرسنل و نیروهای خدمات شهری اما به لطف الهی و همت مجموعه شهرداری مشکلی در خصوص پرداخت حقوق نداریم در حالی که این موضوع در سایر شهرداری های استان وجودندارد و گاها با تاخیر چندماهه صورت می پذیرد.
 
کارنامه درخشان شورا و شهرداری در خدمت رسانی به مردم
 
کاهش 15 درصدی اعتبارات نسبت به سال گذشته
رضایی در ادامه گریزی به طرح های آتی شهرداری دهلران برای زیباسازی و پیشرفت شهردهلران زد و اظهار کرد: علیرغم کاهش 35 میلیارد ریال اعتبارات شهرداری دهلران به 30 میلیارد ریال نسبت به سال گذشته ، اما طرح مسقف کردن بازار اصلی شهر دهلران، تغییر المان و نورپردازی و ایجاد آب نما در میدان فردوسی و تجهیز و تکمیل پارک و بلوار ورودی شهر دهلران از اندیمشک از مهمترین برنامه های شهرداری دهلران برای 6 ماهه دوم سالجاری می باشد.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد