امروز چهارشنبه, 29 اسفند 1397 - Wed 03 20 2019
تازه ترین خبرها

پای وزرا به دهلران باز می شود

پای وزرا به دهلران باز می شود
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از شنیدن انتقادهای خبرنگار و رئیس شورای شهر دهلران گفت:‌ در آینده نزدیک حتماً به دهلران خواهم آمد.
 
به گزارش نسیم دهلران، دکتر "سید عباس صالحی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دو روز میهمان استان ایلام بود تا از نزدیک مشکلات فرهنگ و هنر را مشاهده و برای آنها گره گشایی نماید.
 
در نخستین روز وزیر میهمان شهرستان دره شهر شد و همه هنرمندان و اصحاب رسانه حوزه جنوب استان ایلام به این شهرستان دعوت شدند تا با هنر خود مشکلات را بازگو نمایند.
 
دو تن از هنرمندان شهرستان دهلران که یکی در عرصه شعر و دیگری در عرصه رسانه فعالیت دارند به عنوان نمایندگان هنرمندان شهرستان دهلران به پشت تریبون رفتند.
 
"سالم پوراحمد" شاعر دهلرانی در نشست هنرمندان حوزه جنوب با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: تکریم از پیشکسوتان عرصه هنر در ایلام بسیار کمرنگ است و اانتظار می رود ترتیبی اتخاذ شود تا موسپیدان عرصه فرهنگ و هنر به فراموشی سپرده نشوند.
 
وی افزود: سینما جوان در دهلران در دوران گذشته فعال بود ولی اکنون سالهاست که خبری از آن نیست.
 
پوراحمد به ساختمان نیمه تمام مجتمع فرهنگی هنری دهلران اشاره نمود و بیان نمود: کلنگ این ساختمان سال 86 بر زمین زده شد و در سال 96 در حالی که کلنگی شده بود آن هم نیمه تمام افتتاح شد. در حالی که هنوز مهمترین قسمت این ساختمان یعنی سالن آمفی تئاتر آن مخروبه ای بیش نیست.
 
"رحمان جابری" پیشکسوت عرصه خبر شهرستان و رئیس شورای اسلامی شهر دهلران پشت تریبون قرار گرفت و ناگفته های زیادی پیرامون عدم سفر وزیر به دهلران تا سیاسی کاری در فرهنگ و هنر در حضور مقام عالی وزارت فرهنگ و هنر بیان نمود.
 
وی اظهار کرد: آقای وزیر از دهلران آمده ام، پرجمعیت ترین شهرستان بعد از مرکز استان، شهرستانی که 220 کیلومتر از مرکز استان فاصله دارد و این فاصله متاسفانه باعث شده است وزرا کمتر به این شهرستان سفر کنند و معیار آنها توانمندی نباشد زیرا دهلران قطب مهم فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور است.
 
پیشکسوت عرصه خبر دهلران ادامه داد: بچه های تئاتر خیابانی، خبرنگاران و شاعران دهلرانی آوازه آنان فراتر از مرزها پیچیده است.
 
وی ابراز نمود: مسئولین باید بخاطر مردم و آن رسالتی را که بر دوش دارند مسافت ها را کنار بگذارند.
 
جابری خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: بنده از عزل و نصب های صورت گرفته ناراضی ام، فرهنگ و هنر جای معامله نیست بلکه باید به اهلش سپرده شود.
 
رئیس شورای اسلامی شهر دهلران تصریح نمود: اگر هنر ما امروز می لنگد مطمئن باشید که به اهلش سپرده نشده است.
 
وی افزود: متاسفانه مدیریت فرهنگی - هنری استان ایلام در دایره انتخاب و سفارش برخی از نمایندگان صورت می گیرد.
 
پیشکسوت عرصه خبر دهلران با انتقاد از عملکرد فرهنگی – هنری برخی ادارات ارشاد در شهرستان ها گفت: این ادارت در روزمره گی به سر برده و بجز حضور غیاب و شرکت در جلسات، هیچگونه برنامه فرهنگی دیگری ندارند.
 
وی عنوان کرد: در طول یکسال گذشته به جزء جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی برنامه فرهنگی و هنری شاخص دیگری در دهلران برگزار نشده است و حتی این جشنواره نیز از میراث مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سابق ایلام می باشد.
 
جابری بیان نمود: وظیفه ذاتی وزارت فرهنگ و ارشاد گرامی داشت و پاسداشت رویدادها و مناسبت های فرهنگی است ولی متاسفانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهلران برای مناسبت روز خبرنگار، سالروز سعدی، شهریار، حافظ و... هیچگونه برنامه فرهنگی نداشته و حتی عاجزتر از آن است که با یک پارچه نوشته ای این رویدادهای بزرگ فرهنگی – هنری را پاس بدارد.
 
وی در پایان با انتقاد از تخصیص ناچیز 300 میلیون تومان برای تجهیز مجتمع فرهنگی – هنری دهلران بیان نمود: آقای وزیر امروز با 300 میلیون تومان نمی شود پراید و پوشک بچه خرید و هنرمندان دهلران بر این باورند با اینگونه تخصیص اعتبار امیدی به راه اندازی مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد دهلران نیست.
 
سید عباس صالحی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به مطالبات و انتقادهای هنرمندان دهلرانی بیان نمود: حتما در آینده نزدیک به دهلران خواهم آمد.
 
وی در خصوص انتقاد از اعتبار ناچیز به مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد دهلران افزود: این اعتبار برآورد اولیه است و انشاءالله بازهم اعتبار به این مجتمع تزریق خواهد شد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه وقت کم است و در آستانه اذان مغرب هستیم، تمام صحبت های هنرمندان نوشته شده و با دعوت این عزیزان به وزارت و گرفتن جلسات با معاونین اینجانب سعی می شود در حد امکان پیگیر مطالبات باشیم.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد