امروز شنبه, 23 آذر 1398 - Sat 12 14 2019
تازه ترین خبرها

هزینه 800 میلیون ریالی در حوزه درمان عشایر

هزینه 800 میلیون ریالی در حوزه درمان عشایر
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران گفت: در سال گذشته اعتباری بالغ بر۲۰ میلیون تومان در حوزه دارو و اعتباری بالغ بر۶۰ میلیون تومان در حوزه ماموریت تیم سلامت و هزینه خودرو استیجاری برای درمان عشایر هزینه شده است.
 
به گزارش نسیم دهلران، جلسه شورای عشایر با حضور مدیران کل ادارات امور عشایری استان های لرستان، کرمانشاه، همدان و ایلام و همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام به میزبانی شهرستان دهلران برگزار شد.
 
دکتر "اسدالله مهاجر" مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران در این جلسه با اشاره به تقسیم شدن جمعیت کشور به سه قشر شهری، روستایی و عشایری، اظهار کرد: عشایر هر کجا اتراق کنند متعلق به جمعیت همان منطقه هستن و باید از امنیت جانی و امنیت سلامت و مراقبت بهداشتی بهرمند شوند
 
وی افزود: در سال گذشته عشایر کوچرو در حوزه بهداشت و درمان  بطور کامل  تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفتند.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران با اشاره به خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان به عشایر گفت: ویزیت رایگان ،خدمات پرستاری و مامایی،تحویل دارو و تزریق واکسن،مراقبت مادران باردار و کودکان از اهم خدمات ارائه شده به عشایر میباشد.
 
وی ابراز نمود: در سال گذشته اعتباری بالغ بر۲۰ میلیون تومان در حوزه دارو و اعتباری بالغ بر۶۰ میلیون تومان در حوزه ماموریت تیم سلامت و هزینه خودرو استیجاری برای درمان عشایر هزینه شده است.
 
دکتر مهاجر ابراز نمود: ازمهمترین مشکلات حوزه بهداشت شهرستان تجمع سگهای ولگرد در حاشیه شهرها و روستاهها  بعلت گرسنگی پس از کوچ عشایر میباشد که باعث بیماریهای خطرناگ واگیر دار در منطقه خواهند شد.
 
لازم بذکر است شهرستان مرزی دهلران با 140 هزار هکتار بیابان، 90 هزار هکتار جنگل و 390 هزار هکتار مرتع در فصل پاییز و زمستان پذیرای دامداران عشایر مهمان از استان‌های همدان، کرمانشاه و لرستان و البته ایلام است.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد