امروز پنج شنبه, 02 خرداد 1398 - Thu 05 23 2019
تازه ترین خبرها

حسن قندی در حوزه استحفاظی استان ایلام قرار دارد / مباحث مطرح شده در فضای مجازی فاقد اعتبار است

حسن قندی در حوزه استحفاظی استان ایلام قرار دارد / مباحث مطرح شده در فضای مجازی فاقد اعتبار است

 

مسئولان استان ایلام به مباحث مطرح شده در خصوص روستای حسن قندی پاسخ دادند.

 

به گزارش نسیم دهلران به نقل از تابناک، در یک سال گذشته مباحث زیادی در فضای عمومی ومجازی استان بخصوص شهرستان دهلران  در خصوص روستای حسن قندی که هم مرز با شهرستان شوش در استان خوزستان  است منتشر می شود.

 

مباحثی که باعث شده که حساسیت هایی در افکار عمومی وحتی سیاسی استان ایجاد کند به طوری که برای بررسی بیشتر این موضوع چند ماه پیش کارشناسان تقیسمات کشوری  وزارت کشور وکارشناسان استانداری ایلام در خصوص این موضوع جلسه ای با مسئولان خوزستان در مرز حسن قندی داشتند وبعد از آن جلسه با نظر کارشناسان مشکل محدوده جغرافیایی بین دواستان خوزستان وایلام حل شد که حسن قندی در محدوده جغرافیایی استان ایلام شهرستان دهلران است.

 

ولی عدم توجه مسئولان شهرستان شوش به این امر سبب شده که اقداماتی در محدوده این روستا در سمت خوزستان صورت بگیرد که در روزهای گذشته کاربران شبکه های اجتماعی ورسانه در سطح شهرستان دهلران به این مهم واکنش متفاوتی نشان بدهند .باتوجه به مباحث مطرح شده در خصوص روستای حسن قندی گفتگویی با نماینده مردم در مجلس شواری اسلامی ، معاون سیاسی استاندار ایلام وفرماندار دهلران در این خصوص داشته ایم.

 

حسن قندی در حوزه استحفاظی شهرستان دهلران قرار دارد

نماینده مردم حوزه جنوب در مجلس شواری اسلامی گفت:حسن قندی در محدوده جغرافیای استان ایلام قراردارد.

 

شادمهر کاظم زاده در گفتگو با تابناک گفت :حدود 6ماه پیش موضوع را از طریق معاون سیاسی وزیر کشور پیگیری کردم وبرابر مدارک موجود این روستا در حوزه استحفاظی شهرستان دهلران قرار دارد.

 

وی گفت :مسئولان استانی وشهرستانی باید اقدمات رفاهی وعمرانی روستایی در این نقطه بیشتر کنند .مباحث مطرح شده در فضای مجازی در خصوص حسن قندی فاقد اعتبار است.

معاون سیاسی استاندار ایلام گفت: حسن قندی در حوزه استحفاظی استان ایلام است.

 

محمد نوذری در گفتگو با تابناک گفت : حسن قندی در محدوده جغرافیای استان ایلام شهرستان دهلران است که متاسفانه در فضای مجازی وبرخی رسانه ها مباحث در این خصوص مطرح می شود که فاقد اعتبار  است.

 

معاون سیاسی استاندار ایلام گفت : ممکن است به خاطر هم مرز بودن با شهرستان شوش مجوز آب و برق صادر شود ولی اینکه این روستا در حوزه شهرستان شوش قرار بگیرد صحت ندارد.

 

حسن قندی در حاکمیت شهرستان دهلران است

فرماندار دهلران گفت : روستای حسن قندی در حاکمیت شهرستان دهلران است.

 

سید حسینعلی موسوی در گفتگو با تابناک گفت : حدود 20سال قبل اختلاف مرزی درروستای حسن قندی در شهرستان دهلران  با شهرستان شوش وجود داشت که از نظر تقسیمات کشوری ومصوبه هئیت وزیران این روستا جز دهستان ابوغویر از توابع بخش موسیان است.

 

وی بیان داشت : این روستا جز محدوده شهرستان دهلران است وبه هیچ در حوزه شهرستان شوش نیست.

 

نماینده عالی دولت گفت : تعدادی از اهالی حسن گرگی که هم مرز با روستای حسن قندی هستند با هدف تامین آب شرب قصد حفاری چاه داشتند که با پیگری های انجام شده از حفر چاه در محدوده حسن قندی جلوگیری شده است.

 

موسوی اظهار داشت : با پیگیری های که امور آب و آب فضلاب روستای شهرستان داشتند یک حلقه چاه در روستای حسن قندی با هدف تامین آب مردم روستا  حفاری شده است.

 

فرماندار دهلران عنوان کرد : برای تامین برق روستا مجوزلازم از سوی اداره برق صادر شده است.

 

وی گفت : این روستا همانند روستای های دیگر بخش موسیان خدمات رفاهی وعمران روستای صورت خواهد گرفت.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان دهلران گفت : مردم به شایعات فضای مجازی در این خصوص توجه نکنند چرا که قانون به خوبی همه چیز را مشخص کرده است وملاک برای همه ما قانون است.

 

موسوی تصریح کرد : آنچه که قانون مشخص کرده این روستا در محدوده جغرافیای استان ایلام وشهرستان دهلران است.

 

انتهای خبر/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد