امروز پنج شنبه, 02 خرداد 1398 - Thu 05 23 2019
تازه ترین خبرها

سرریز شدن آب سد شهدای محرم

سرریز شدن آب سد شهدای محرم
 
در پی بارش های اخیر و سر ریز شدن آب سد شهدای محرم  ۲۰۵میلیون مکعبی، کشاورزان پایین دست این سد در خوشحالی و امید به تداوم این بارش ها در انتظار سالی پر محصول هستند.
 
به گزارش نسیم دهلران، "مرادی" مدیر امور آب دهلران اظهار کرد: باتوجه به بارندگی های که در پاییز داشتیم ورودی سد دویرج که  ۱۵۰میلیون متر مکعب بوده  از این مقدار ۶۸میلون متر مکعب در سد به صورت ذخیره بوده است.
 
وی افزود: عملیات احداث سد از سال  ۸۴آغاز شده که حدود ۷سال به طول انجامید.
 
"حسینعلی موسوی" فرماندار دهلران نیز اظهار کرد: این سد با هدف آبیاری زمین های پایین دست، مهار سیلاب ها و همچنین تامین آب پترو شیمی شهرستان دهلران تکمیل شد.
 
وی ادامه داد: اراضی پایین دست سد حدود ۱۱هزار هکتار می باشد و این ۱۱هزار هکتار می تواند در بحث ایجاد اشتغال هزارو صد نفر اشتغال ایجاد کند.
 
فرماندار دهلران بیان نمود:  بیش از ۶هزار هکتار از اراضی زیر کشت برده شده و پیش بینی می شود ۳۷‌هزار هکتاز از اراضی زراعی آبی به کشت گندم اختصاص پیدا کند و براورد می شود۱۰هزار هکتار از اراضی به صورت دیم به زیر کشت گندم برده شود .
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد