امروز پنج شنبه, 02 خرداد 1398 - Thu 05 23 2019
تازه ترین خبرها

تعامل دستگاه های فرهنگی برای برگزاری جشنواره ملی تئاتر شرهانی

تعامل دستگاه های فرهنگی برای برگزاری جشنواره ملی تئاتر شرهانی
 
نشست هماهنگی دستگاه های فرهنگی برای هم افزایی در جشنواره تئاتر ملی شرهانی برگزار شد.
 
به گزارش نسیم دهلران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، نشست هماهنگی دستگاه های فرهنگی برای هم افزایی در جشنواره تئاتر ملی شرهانی با حضور نمایندگانی از بنیاد شهید استان، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و اداره کل آموزش و پرورش استان در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد.
 
در این نشست "عمران خودآموز" مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، با اشاره به اینکه تئاتر خیابانی دهلران در کشور مطرح است، اظهار کرد: در چند سال اخیر تلاش شد تا از ظرفیت تئاتر شهرستان دهلران استفاده شود، از سوی دیگر جای جای دهلران با مفاهیمی همچون شهادت و ایثار و رشادت های دوران دفاع مقدس عجین شده است، بنابراین بعد از دو دوره برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی در دهلران، سومین دوره این جشنواره به صورت ملی در اسفند ماه برگزار خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی این ظرفیت را داشت که به جشنواره ای ملی تبدیل شود، به همین منظور تلاش شد تا مسئولان کشوری برای مجوز دادن به آن متقاعد شوند.
 
خودآموز تصریح کرد: هنرمندان به خوبی در این عرصه وارد شده اند و می خواهند بگویند اگر چه درآن زمان نبوده اند ولی در حد توان و اندازه خود برای شهدا کار می کنند.
 
در ادامه این نشست "سعید خیرالهی" رییس انجمن نمایش استان ایلام با بیان اینکه جشنواره تئاتر شرهانی در سال های گذشته به صورت استانی و بعدها به صورت منطقه ای برگزار شده است، گفت: خوشبختانه مدیریت جوان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، توانسته است با رویکردی جدید، با وجود مشکلات و موانع اقتصادی بسیار، حمایت های خود را نسبت به برگزاری این جشنواره افزایش دهد و در این مدت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.
 
وی بیان کرد: جشنواره تئاتر ملی شرهانی در درجه اول به دنبال معرفی هر چه بیشتر یادمان شرهانی به کشور است و  معرفی شهدای شاخص استان از طریق زبان تئاتر، از اولویت های اصلی سیاست های این جشنواره به حساب می آید.
 
رییس انجمن نمایش استان ایلام تبیین کرد: آثار برگزیده جشنواره سال گذشته، درباره شهدای چوار و شهید چاغروند بودند، این مسئله نشان دهنده آن است که پرداخت و معرفی شهدای شاخص استان و تاریخ استان ایلام در دوران جنگ تحمیلی در این جشنواره اهمیتی دوچندان دارد.
 
در پایان این نشست اعضای حاضر در جلسه درباره نحوه برگزاری جشنواره تئاتر شرهانی به بحث و گفتگو پرداختند.
 
گفتنی است فراخوان سومین جشنواره ملی تئاتر شرهانی به زودی منتشر می شود و تاریخ برگزاری آن اسفندماه سال جاری خواهد بود.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد