امروز جمعه, 09 اسفند 1398 - Fri 02 28 2020
تازه ترین خبرها

افزایش 50 درصدی برداشت کلزا در دهلران

افزایش 50 درصدی برداشت کلزا در دهلران

 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران گفت: در سال زراعی جاری شش هزار هکتار از اراضی زراعی آبی شهرستان به کشت کلزا اختصاص داده شده است.
 
به گزارش نسیم دهلران، "عباس احمدی" مدیر جهاد کشاورزی دهلران اظهار داشت: دانه روغنی کلزا یکی از محصولات کشاورزی مهم استان است که در سال های اخیر کشاورزان دهلرانی در سطح وسیعی از اراضی خود اقدام به کشت آن می کنند.
 
وی افزود: از دلایل اصلی کشت کلزا افزایش عملکرد محصول، کاهش هزینه های تولید و افزایش درآمد است.
 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران نیز با اشاره به این که بیش از ۸۰ درصد از دانه روغنی کلزا در استان ایلام در این شهرستان تولید می شود، بیان نمود: در سال زراعی جاری شش هزار هکتار از اراضی زراعی آبی شهرستان به کشت کلزا اختصاص داده شده که نسبت به سال زراعی قبل ۳۰ درصد افزایش سطح داشته است.
 
وی عنوان کرد: پیش بینی می شود از این سطح ۱۲ هزار تن محصول کلزا تحویل مراکز خرید شود که این میزان تولید نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش دارد.
 
احمدی گفت: حمایت از تولید فرآورده های این محصول علاوه بر افزایش تولید روغن کلزا در کشور می تواند در توسعه کشت آن نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.
 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران خاطرنشان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی یکی از راه های سودمند بین ارتباط بخش کشاورزی و صنعت است که علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار در منطقه باعث می شود که کشاورز از خرید تضمینی محصول خود به دلیل تولید روغن کلزا اطمینان خاطر داشته باشد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد