امروز سه شنبه, 30 مهر 1398 - Tue 10 22 2019
تازه ترین خبرها

آغاز عملیات ساماندهی آب چشمه‌های آبگرم دهلران

آغاز عملیات ساماندهی آب چشمه‌های آبگرم دهلران
 
فرماندار دهلران از آغاز عملیات ساماندهی آب چشمه‌های آبگرم دهلران توسط پیمانکار ظرف یک ماه آینده خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "مجید عسگری" فرماندار دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: عبور آب گوگردی چشمه‌های آبگرم از داخل شهر دهلران هرساله باعث وارد آمدن خسارت‌هایی به لوازم الکترونیکی منازل شهروندان دهلرانی می‌شود که این موضوع باعث بروز نارضایتی‌هایی در بین شهروندان شده است.
 
وی از به پیمان سپاری پروژه ساماندهی و تغییر مسیر آب چشمه‌های آبگرم خبر داد و اظهار داشت: هدایت این آب‌ها از طریق جداول شهر به اراضی کشاورزی جنوب شهر باعث آسیب رساندن به زیرساخت‌های شهری، وسایل خانگی و تاسیسات برق شده است.
 
فرماندار دهلران با بیان اینکه چشمه‌های آبگرم نزدیک به 600 هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست شهر دهلران را تحت پوشش قرار می‌دهد، تصریح کرد: طرح مطالعاتی ساماندهی و تغییر مسیر عبور آب چشمه‌های آبگرم با در نظر گرفتن نحوه مشروب نمودن اراضی پایین دست از طریق این آب از جمله نکات مهمی است که در طرح مطالعاتی مورد توجه قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه متولی ساماندهی آب چشمه‌های آبگرم اداره امور آب می‌باشد، یادآور شد: ظرف یک‌ماه آینده ابلاغ و نحوه آغاز عملیات اجرایی کار این پروژه از طریق امور آب به پیمانکار مربوطه انجام خواهد شد.
 
عسگری اضافه کرد: مبلغ 70 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن این پروژه پیش‌بینی شده است که تاکنون 20 میلیارد ریال از طریق استان مصوب شده است.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد