امروز یکشنبه, 29 دی 1398 - Sun 01 19 2020
تازه ترین خبرها

قاچاق مسلحانه دام زنده از مرزهای ایلام/ وقتی شایعه سازان الفبای فتوشاپ را هم نمی دانند + تصاویر

در روزهای گذشته خبری با عنوان قاچاق دام زنده در مرز ایران و عراق و در محدوده مرزهای استان ایلام منتشر شده که روزانه ده ها کامیون دام زنده را با رانندگان مسلح به عراق حمل می کنند!
 

به گزارش نسیم دهلران به نقل از ایلام بیدار، "قاچاق دام"، موضوعی که این روزها به سر خط بسیاری از رسانه ها در سطح کشور تبدیل تبدیل شده است، این پدیده در چند ماه اخیر شدت بیشتری به خود گرفته تا جایی که این روزها تأثیرات مستقیمی بر قیمت گوشت نیز گذاشته است.

 

قاچاق زنده دام این روزها حتی بر سایر موارد دیگر از جمله صنعت دامپروری نیز تأثیراتی گذاشته است و از طرف دیگر مسائل و مشکلاتی را برای مردم به خصوص مناطقی که خود قطب پرورش دام هستند، شده است.

 

فروش دام زنده با قیمت بیشتر به کشور عراق از سوی دلالان در برخی مناطق مرزی در نوار غربی کشور با توجه به سود بیشتری که از معامله دام زنده به دست می آورند باعث شده تا دست به قاچاق به خارج از کشور بزنند.

 

در همین راستا در طی روزهای گذشته خبری با عنوان قاچاق دام زنده در مرز ایران و عراق و در محدوده مرزهای استان ایلام منتشر شده که در ان روزانه ده ها کامیون دام زنده را با رانندگان مسلح به عراق حمل می کنند.

 

نکته قابل توجه در انتشار تصویری که برای این ادعا منتشر شده این است که دو تصویری که برای این خبر در فضای مجازی اتسفاده کنار هم قرار داده شده تصاویری هستند که با جستجوی ساده در اینترنت تحت عنوان قاچاق دام به راحتی قابل دسترسی هستند که در زیر با هم می بینم.

تصویری که در خبر قاچاق دام زنده با رانندگان مسلح در مرزهای استان ایلام در فضای مجازی منتشر شده است

 

در همین راستا ایلام بیدار، به منظور صحت و سقم خبر، موضوع را با فرمانداران مناطق مرزی استان ایلام به صورت مجزا پیگیری کرده است.

 

فرماندار مهران: قاچاق کامیونی دام زنده از مرز مهران کذب محض است

"نظام ملکشاهی"، فرماندار مهران در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ایلام بیدار در این باره گفت: خبرهای مربوط به قاچاق دام زنده در مرز مهران مورد تأیید ما نیست و این گونه حواشی و خبرهای کذب در جهت ضربه زدن به نظام اقتصادی و امنیت جامعه هستند.

 

وی افزود: اخبار و اطلاعات رسمی که از مراجع قانونی به ما می رسد دال بر کنترل مرزها و امنیت پایدار در این مرز می باشد که خوشبختانه قاچاق دام زنده در این مرز جلوگیری شده است.

 

فرماندار مهران تصریح کرد: در سال جاری هشت جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان برگزار و اقدامات خوبی در کل مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته که طبق آخرین آمار دریافتی در بحث دام زنده ، مواد خوراکی و غیرخوراکی ممنوعه که نبایستی از کشور خارج شوند بالغ بر ۴ میلیارد تومان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه بوده و جلوگیری کرده ایم .

 

ملکشاهی یادآور شد: در رابطه با بحث ویژه دام زنده در سال جاری از خروج ۵۵۰ راس دام جلوگیری کردیم که حدود ۳۰۵ راس توسط مقامات قضائی و پیگیری نیروی انتظامی ، هنگ مرزی و اعضای شورای تامین و ادارات مرتبط با آن اقدام قانونی صورت گرفت، مابقی هم از نظر ارشادی و تذکری به عشایر مان یا افرادی که بیشتر در قالب عشایر بخواهند این کار را انجام بدهند تذکرات لازم داده شده و پیشگیری به عمل آمده است.

 

وی افزود: جلسات متعددی در جهاد کشاورزی ، صنعت معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی، امور عشایری و اعضای شورای تامین با عشایر مان که در جدار مرز هستند برگزار شده و راهکارهای قانونی و برخوردی که اقدامات پیشگیرانه هستند صورت گرفته است .

 

فرماندار مهران ادامه داد: بخشی از این عشایر هم که از آن خارج از استان آمدند بالغ بر ۵ هزار عشایر داریم که خارج از استان در مرز مهران مستقر شدند در رابطه با این ها نیز اقدامات لازم و پیشگیرانه صورت گرفته است .

 

ملکشاهی اضافه کرد: نیروهای هنگ مرزی ما و اعضای شورای تامین هماهنگی لازم به وجود آمده که تدابیر جدی تری انجام بدهند و برخوردهای قانونی را بیشتر انجام دهند ، همچنین اقدامات پیشگیرانه را تشدید کردیم .

 

وی اظهار کرد: دستورالعمل هایی برای پروانه دار کردن یا به عبارتی شناسنامه‌دار کردن دام ها که برای عشایر و دامداری های صنعتی و نیمه صنعتی مدنظر داریم که با این روش ها عملا قاچاق را به صفر می رسانیم .

 

فرماندار مهران با بیان اینکه نظارت بر بازار نیز به خوبی انجام میگیرد گفت: مرز مهران به جهت اینکه تنها مرزی است که در استان ایلام دارای پایانه و گمرک می باشد در خصوص مبارزه جدی با قاچاق جلسات متعددی برگزار کردیم و نیروها را آماده کرده ایم و نیز گارد ویژه گمرک را برای اولین بار پس از سال‌ها  در مرز مستقر و اقدامات لازم پیشگیرانه را در پایانه و هم در گمرک انجام می دهیم.

 

ملکشاهی افزود: با توجه به اینکه به تعطیلات نوروزی هم نزدیک می شویم اقدامات خوبی در بحث جهاد کشاورزی و سهمیه ها اختصاص دادند که با پیگیری های انجام شده بالغ بر ۵ تن گوشت قرمز و ۲۲ تن گوشت سفید در بین نقاط شهری و روستایی توزیع شده است.

قاچاق دام زنده,کامیون,مرزایلام,استان ایلام,ایلام بیدار

فرماندار دهلران: مطالب منتشره قاچاق دام در فضای مجازی صحت ندارد

"مجید عسگری"، فرماندار دهلران نیز در گفتگو با ایلام بیدار گفت: با توجه به اینکه اکنون در بحث صادرات دام با ممنوعیت مواجه هستیم قطعا با قاچاق دام به جد برخورد می شود.

 

وی اظهار کرد: آماری که از ضبط دام های قاچاقی در حوزه شهرستان وجود دارد مؤید این مطلب است که همه به جد پای کار هستند و اصلا این داستان که در فضای مجازی مطرح شده که بصورت سازماندهی و مسلح قاچاق دام صورت می گیرد، قویا تکذیب می شود.

 

عسگری افزود: بنده به طور قاطع می گویم که در نوار مرز دهلران چنین اتفاقی انجام نگرفته چرا که به مراتب مبادی هم برای اینجام این کار وجود ندارد که بخواهد این اتفاق بیافتد و چنین بحثی در شهرستان را تکذیب می کنم.

 

فرماندار دهلران بیان کرد: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، کسانی که چنین فضایی را ایجاد می کنند و شایعات را پخش می نمایند، می خواهند در صفوف مبارزه اقتصادی خلل ایجاد کنند و یک فضای یأس و ناامیدی و دوگانگی عمل را به مردم تلقین کنند.

 

وی تصریح کرد: چنین اتفاقی که ریشه آن از ابتدا تا انتها کذب است نمی تواند خیلی بر روی مردم تاثیرگذار باشد و این اطمینان را به مردم عزیزمان می دهیم که در حوزه مبارزه با قاچاق دام و طیور به جد براساس تصمیماتی که در مرکز استان و شهرستان گرفته شده است تمام عوامل انتظامی، امنیتی و فضایی شهرستان پای کار هستند و اتفاقی که در حوزه شهرستان در همین چند وقت گذشته افتاد و آماری که از کشف و ضبط دام قاچاق داریم مؤید تلاش دوستان ما در راستای جلوگیری از پدیده نامیمون قاچاق دام که برخلاف اصول اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در کشور است، می باشد.

 

فرماندار دهلران با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص قاچاق دام در شهرستان گفت: هماهنگی های لازم در جلسات صورت گرفته است، کنترل خوبی برروی مرز داریم، عوامل انتظامی و ادارات امنیتی، سپاه و دستگاه قضایی در یک هماهنگی خوب و منسجم با هنگ مرزی این پدیده را رصد و مرزها را کنترل می کنند و با اشراف اطلاعاتی خوبی که وجود دارد، کمترین گزارش آمار قاچاق را در نوار مرزی شهرستان دهلران داریم.

 

عسگری در پایان گفت: اقدامات پیشگیرانه خوبی که صورت گرفته است مسیر دهلران را به یک مسیر ناامن برای قاچاق دام تبدیل کرده است.

 

فرماندار ایلام: تردد خودرویی در در مرز مشترک شهرستان ایلام با عراق وجود ندارد

معروف بسطامی فرماندار ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار ما در واکنش به خبر قاچاق دام به صورت سازماندهی و مسلح در فضای مجازی گفت: در مرز مشترک شهرستان ایلام با کشور عراق هیچگونه تردد خودرویی امکان پذیر نیست.


وی اظهار کرد: خوشبختانه بر اساس جلساتی که برگزار شده و بررسی هایی که صورت گرفته و تامین امنیتی که در مرز وجود دارد، هیچ موردی در ارتباط با این موضوع در حوزه شهرستان ایلام وجود ندارد و چنین چیزی صحت نداشته و قویا تکذیب می کنیم.


بسطامی افزود: استان ایلام یکی از استانهایی است که در آن راه بر روی قاچاق دام بسته شده است و راه نفوذ ندارد.
 

فرماندار ایلام گفت: الحمدالله به جز چند مورد در برخی شهرستانها که قانون هم برروی آنها اعمال شد، مورد دیگری از قاچاق دام در استان وجود نداشته است.
وی تصریح کرد: تاکنون در حوزه شهرستان ایلام هیچگونه گزارشی مبنی بر خروج دام ارائه نشده و موضوع قاچاق دام در حوزه این شهرستان قویا تکذیب می شود.
بسطامی به اشرافیت دستگاههای نظارتی و امنیتی اشاره کرد و گفت: دستگاههای نظارتی و امنیتی اشرافیت کامل دارند و همه مسائل و موضوعات را رصد می کنند و تاکنون کوچکترین خبری دال بر خروج دام در حوزه شهرستان ایلام نداشته ایم.

 

فرماندار ایلام ادامه داد: یکی از راهکارهایی که دشمنان خارجی علیه ما انجام داده اند، خلل در نظام اقتصادی کشور ماست و به هر طریق می خواهند یک جریان جدید راه اندازی کنند و این مسئله جزو همان جریان هاست که در بحث نظام اقتصادی و اختلال در معیشت و سفره مردم برنامه هایی در دستور کار خود دارند.
 

وی اذعان کرد: بر اساس آنچه که دستورالعمل به ما ابلاغ شده در جلسات شورای تامین و جلسات قاچاق کالای دام و تنظیم بازار به کرار این مسائل مطرح و وظایف دستگاهها مشخص شده است، به نهادهای امنیتی تاکید شده است که در همه مسائل دقت لازم داشته باشند و حتی در بحث حمل و نقل تاکید کرده ایم که کنترل شود و براساس بارنامه و محل مبدا ومقصد مشخص باشد.

 

بسطامی در پایان گفت: خوشبختانه دستگاهها تاکنون کار خود را به خوبی انجام داده اند و شهرستان ایلام تاکنون هیچگونه مشکلی در این زمینه نداشته است.

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد