امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Wed 01 22 2020
تازه ترین خبرها

مالچ پاشی و نهال کاری بیش از هزارو 800 هکتار اراضی دهلران

مالچ پاشی و نهال کاری بیش از هزارو 800 هکتار اراضی دهلران
 
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: بیش از 800هکتاز ازارضی دشت های ابوغریب وحسن قندی مالج پاشی وبیش از 1000هکتار نهال کاری شده است.
 
به گزارش نسیم دهلران، "نصراله پارسه" سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: بیشترین بیابان در استان ایلام در شهرستان دهلران است.
 
وی افزود: وسعت شهرستان دهلران 540 هزار هکتار است که از این میزان 259هزار هکتار آن بیابان و 271هزار هکتار مرتع تشکیل می دهد.
 
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از گسترش عرصه های بیابانی در شهرستان در سال گذشته و ابتدای سال جاری بیش از 800هکتاز ازارضی دشت های ابوغریب وحسن قندی مالج پاشی وبیش از 1000هکتار نهال کاری شده است.
 
پارسه بیان داشت: احیای عرصه های بیابانی و مقابله با عوامل بیابان زا، مدیریت وشناسایی کانون های بحرانی فرسایش بادی در شهرستان بخصوص بخش دشت عباس از جمله الویت هایی است که در دستور کار اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دهلران قرار دارد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد