امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Wed 01 22 2020
تازه ترین خبرها

آموزش مهارت دو هزار 83 نفر در سال 97/ راه اندازی اولین خانه مهارت روستایی استان در دهلران

آموزش مهارت دو هزار 83 نفر در سال 97/ راه اندازی اولین خانه مهارت روستایی استان در دهلران
 
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران گفت: در سال 97 دو هزار 83 نفر در بیش از 65 حرفه متنوع آموزش دیده اند.
 
 
به گزارش نسیم دهلران، 6 مردادماه به نام روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای نام گذاری شده است، بر همین اساس پایگاه خبری نسیم دهلران به دیدار رئیس مرکز آموزشی فنی و حرفه ای دهلران رفت تا عملکرد این مرکز را اطلاع رسانی نماید.
 
"مجتبی عنبری" رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران که به تازگی در بین مدیران مراکز استان به عنوان مدیر نمونه انتخاب شده بود در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران در بین 14 مراکز استان رتبه دوم را دارد.
 
وی در ابتدا به بازگویی عملکرد این مرکز در سال 97 اشاره نمود و گفت: در سال 97 دو هزار 83 نفر آموزش دیدند که از این تعداد هزارو 233 نفر در بخش دولتی و 850 نفر نیز در بخش خصوصی بیش از 65 حرفه متنوع آموزش دیده اند.
 
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران تصریح نمود: از این تعداد آموزش دیده 100 نفر روستایی، 337 نفر سرباز و 100 نفر دانش آموزش کارو دانش دوره های آموزشی را در قالب طرح برون سپاری در مرکز گزرانده اند.
 
وی ادامه داد: همچنین در سال 97 در قالب طرح "ایران مهارت" تعداد 235 دانش آموز تا سقف 60 ساعت در آموزشگاه های آزاد زیر نظر این مرکز دوره های کوتاه مدت آموزش دیدند.
 
عنبری به عملکرد 4 ماهه سال 98 اشاره نمود و گفت: در 4 ماهه نخست سال جاری تعداد 373 نفر در 4 حوزه صنعت، معدن، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر آموزش های مهارتی را کسب نمودند.
 
وی تصریح نمود: 120 سرباز هنگ مرزی در بحث توانمند سازی نیروهای مسلح در حال آموزش در بخش های سرویس خودرو و ایمنی می باشند.
 
اشتغال 90نفر در حوزه فعالیت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران عنوان کرد: 18 آموزشگاه آزاد داریم که 90 نفر به عنوان موسس، مدیر و مربی به صورت مستقیم در این حوزه اشتغال دارند.
 
وی افزود: آموزشگاه های آزاد دهلران در رشته های فن آوری اطلاعات، طراحی و دوخت، مراقبت و زیبایی، آشپزی و شیرینی پزی، ایمنی و آموزش زبان انگلیسی فعالیت می کنند.
 
راه اندازی اولین خانه مهارت روستایی استان در دهلران
عنبری بیان نمود: در راستای گسترش آموزشهای مهارتی در سطح شهرستان و بخش های تابعه در اردیبهشت ماه سال جاری شعبه فنی و حرفه ای بخش زرین آباد راه اندازی گردید.
 
وی ادامه داد: همچنین پس از پیگیری های به عمل آمده شعبه مذکور به خانه مهارت روستایی ارتقاء یافت.
 
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران به راه اندازی شعبه فنی و حرفه ای بخش موسیان اشاره نمود و ابراز داشت: در جهت رفاه دانش آموزان کارو دانش بخش موسیان تا شهریورماه سال جاری شعبه فنی و حرفه ای بخش موسیان با کمک آموزش و پرورش و بخشداری این بخش افتتاح و راه اندازی خواهد شد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد