امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

خبرنگاری یک رسالت است

خبرنگاری یک رسالت است
 
نماینده مردم در مجلس شواری اسلامی گفت: خبرنگاران باید علاوه بر انعکاس اقدمات انجام شده مشکلات وموانع را بیان کنند.
 
به گزارش نسیم دهلران، "شادمهر کاظم زاده" نماینده مردم حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان دهلران اظهار کرد: خبرنگاران در بیان اخبار و گزارش‌های خود می‌توانند منتقد باشند ولی انتقاد باید سازنده وبرمبنای رفع مشکلات و تنگناها باشد وبدون شک نقدی که بر منبای واقعیت باشد قطعا به توسعه جامعه کمک خواهد کرد.
 
وی افزود: بدون شک رسالت خبرنگاری یکی از مهترین وتاثیر گذارترین شغل ها در جامعه است چرا که خبرنگاران هدایت کننده افکار عمومی در جامعه هستند ودر این راستا رسالت سنگینی به عهده آنها است.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی به شرایط کنونی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که کشور تحریم است دشمنان نظام در تلاش هستند با ایجاد یاس وناامیدی مردم را از کشور دل سرد کنند اینجاست که خبرنگاران باید با بیان واقعیت ها جامعه وانعکاس خدمات نظام روشنگری کنند.
 
وی با اشاره به اینکه رسالت خبرنگاری رسالت بسیار مهمی است بیان داشت: خبرنگاران در خدمت جامعه هستند و کار خبرنگاری کار هرکسی نیست و کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند با عشق کار می کنند و این یک کار ارزشمند است.
 
کاظم زاده بیان نمود: همه ما وظیفه داریم چشم اندازی که برای جامعه مشخص شده تلاش کنیم وخبرنگاران به عنوان زبان گویای جامعه می توانند در این راستا با اطلاع رسانی دقیق به توسعه همه جانبه کمک کنند.
 
وی بیان نمود: شرایط کنونی کشور بسیار ویژه است ودر واقع کشور با یک جنگ تمام عیار اقتصادی مواجه شده است و دشمنان ما بخصوص استکبار اقتصاد کشور را هدف قرار داده است ولی با این وجود در حوزه انتخابیه اقدامات بسیار خوبی در بحث توسعه  شروع شده است.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی ابراز نمود: استان ایلام بخصوص حوزه انتخابیه به جایگاه واقعی خود باتوجه به وجود نفت و گاز، آب و خاک، کشاورزی و.. فاصله زیادی دارد هر چند نمایندگان گذشته تلاش کردند  ولی در این چند سال اقدمات خوبی در حوزه های مختلف علی رغم مشکلات اقتصادی  صورت گرفته است.
 
وی مهم ترین مولفه در حوزه اشتغال را سرمایه گذاری ذکر کرد و افزود: سرمایه گذاری های کلان و ایجاد کارکاه های کوچک نقش مهمی در اشتغال استان بخصوص حوزه انتخابیه دارند.
 
کاظم زاده با اشاره به سرمایه گذاری چهار میلیارد دلاری در حوزه نفت و گاز دهلران، عنوان کرد: باید قدردان نظام باشیم چرا که در شرایط تحریم با سرمایه گذاری های یک میلیارد دلاری در ان جی ال، یک میلیارد دلاری در پتروشیمی و یک میلیارد و ۱۷ میلیون دلاری توسعه میادین آبان و پایدار غرب نشان از توجه نظام به  استان ایلام وحوزه انتخابیه  است و این مهم نویدبخش آینده روشن است.
 
وی با اشاره به اشتغال یک هزار و ۴۰۰ نفر در ان جی ال و ۲۰۰ نفر در پتروشیمی دهلران گفت: ان جی ال پروژه ای غیرفعال بود که امروز بخوبی فعال شده است.
 
در ادامه صاحب امتیاز و مدیر مسئول دو هفته نامه طلوع دهلران گفت: باید در شرایط کنونی که شاهد توسعه همه جانبه تکنولوژی بحصوص شبکه های اجتماعی هستیم جایگاه خبرنگار حفظ شود.
 
رحمان جابری گفت: متاسفانه برخی افراد با ایجاد یک کانال بدون علم وآگاهی به مقوله خبر وخبرنگاری با انتشار اخبار کاملا کذب مشکلات عدیده هم برای خبرنگاران و جامعه به وجود آروده اند.
 
وی افزود: حرفه وکار خبرنگاری داری جایگاه بسیار مهمی است چرا که خبرنگاران مطالبات عمومی مردم واز طرفی خدمات انجام شده نظام ودولت را اطلاع رسانی می کنند ولی برخی افراد با ایجاد یک کانال تنها به دنبال سیاه نمایی در جامعه هستند.
 
جابری اظهار داشت: متاسفانه برخی خبرنگاران در طول سال فعالیت چندانی ندارند وتنها در روز خبرنگار به دنبال تجلیل هستند واین کار زیبنده یک  خبرنگارنسیت چرا که خبرنگار باید در طول سال مشکلات ، موانع واز طرفی یاداشت ، تحلیل وخدمات ارئه شده رااز مسئولین  مطالبه گری کند.
 
در ادامه خبرنگار تابناک گفت: در حوزه رسانه مشکلات فراوانی وجود دارد که باید مسئولین ومتولیان فرهنگی به آنها توجه کنند.
 
مجتبی کاور بیان داشت : نبود امنیت شغلی ، معیشت وگزینشی برخورد کرد با خبرنگاران از جمله مشکلاتی است که باید مسئولان به آن توجه کنند.
 
وی اظهار  داشت: امروز خبرنگاران به عنوان کسانی که مطالبه گر هستند خود آنها مشکلات فراوانی دارند که هیچ کسی به آنها توجه نمی کند ولی با این وجود خبرنگاران بدون توجه به مشکلات خود در تلاش هستند مطالبه گری عمومی را دنبال کنند که این نشان ازاهمیت خبرنگاران به حرفه خود است.
 
 کاور گفت: خبرنگاران توانمندی در شهرستان دهلران وجود دارد ومسئولین باید از ظرفیت آنها برای انعکاس اخبار وخدمات نظام  در قالب نشست های خبری استفاده کنند.
 
مدیر مسئول دو هفته نامه گرمسیر و پایگاه خبری نسیم دهلران نیز در این نشست اظهار کرد: برخی از مدیران دستگاه اجرایی در بحث انعکاس اخبار خدمات نظام و دولت با رسانه ها تعامل ندارند.
 
احسان صحرایی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در سخنرانی ها و در نشست های مختلف، خبرنگاران را بازوی توانمند خود عنوان می كنند ولی تا کنون هیچ کدام نشست خبری با خبرنگاران نداشته اند.
 
 وی به مشکلات خبرنگران در بحث اطلاع رسانی اشاره کرد و افزود: بدون شک خبرنگاران در بحث اطلاع رسانی در سرما و گرما مدیران را همراهی می کنند ولی متاسفانه در مواقع سفر مقامات کشوری، استانی و.. خبرنگان به عنوان مطالبه گر دعوت نمی شوند وانتظار است مسئولین در این راستا توجه جدی داشته باشند.
 
در این جلسه کاظم زاده نماینده مردم حوزه انتخابیه دهلران با اهداء لوح از تلاش‌های خبرنگاران شهرستان دهلران به مناسیت روز خبرنگار تجلیل کرد.
 
خبرنگاری یک رسالت است
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد