امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

ساخت 89 واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد دهلران

ساخت 89 واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد دهلران
 
رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: 66 واحد مسکن نیمه کاره مهر را برای خانوار تحت پوشش خریداری نموده ایم و در حال تعمیر آنها هستیم.
 
به گزارش نسیم دهلران، "سید سبزوار موسوی" رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت و گو با خبرنگار ما عملکرد چند ماهه این اداره را تشریح نمود و اظهار داشت: کمیته امداد در چندین بخش از جمله اشتغال، اجتماعی، فرهنگی، اموزش، مسکن و ... فعالیت دارد.
 
وی افزود: در زمینه اشتغال از ابتدای سال 98 تا کنون به 50 طرح اشتغال زایی تسهیلاتی با اعتبار بیش از 16 میلیارد ریال از محل منابع بانکی و امدادی پرداخت نموده ایم.
 
رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) به کارهای فرهنگی این اداره اشاره نمود و گفت: اردو به مقصد مشهد، کربلای معلی، دایر نمودن کانون های موقت در محلات و دائم در سطح شهر، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره ترک اعتیاد و... تنها بخش کوچکی از کارهای فرهنگی است که هرساله و به طور مداوم در کمیته امداد امام خمینی(ره) اجرا و برگزار می شوند.
 
وی با اشاره به اینکه جمعیت فراوانی از خانوار تحت پوشش فاقد مسکن هستند، بیان نمود: در زمینه مسکن اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران از سال 96 تلاش نموده و امسال توانسته ایم به نتیجه برسیم.
 
موسوی تصریح نمود: در سال جاری 66 واحد مسکن نیمه کاره مهر را برای خانوار تحت پوشش خریداری نموده ایم و در حال تعمیر آنها هستیم.
 
وی ادامه داد: اعتبار اولیه این مسکن ها 13 میلیارد ریال می باشد.
 
رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) به مسکن روستایی نیز اشاره نمود و عنوان کرد: 21 احداث مسکن روستایی در حال کار انجام می باشد که اعتبار هر واحد 450 میلیون تومان استت.
 
وی ابراز نمود: در بحث جهیزیه نو عروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز امسال 40 مورد کمک هزینه با اعتبار 182 میلیون تومان داشته ایم.
 
موسوی به موضوع زکات اشاره نمود و گفت: امسال نزدیک به 7 میلیارد ریال زکات به همت مودیان زکات در دهلران جمعه شده است که این مبلغ در شهرستان دهلران و در بخش هایی چون درمان، مسکن، جهیزیه، فرهنگی، اردوهای زیارتی و... هزینه می شود.
 
وی به نحوه تصمیم گیری برای هزینه کردن زکات اشاره نمود و خاطر نشان کرد: بالای 90 درصد تصمیم گیری مصرف هزینه زکات به سفارش مودیان زکات انجام می گیرد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد