امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

رئیس جدید تبلغیات اسلامی دهلران معارفه شد

رئیس جدید تبلغیات اسلامی دهلران معارفه شد
 
با حضور مدیر کل تبلغیات اسلامی استان ریاست جدید اداره تبلغیات اسلامی دهلران معرفی شد.
 
به گزارش نسیم دهلران، نشست هیات های مذهبی شهرستان دهلران و تودیع و معارفه ریاست اداره تبلغیات اسلامی دهلران در حسینیه ابوالفضا العباس(ع) برگزار شد.
 
"حجت الاسلام محمد فتاحی" مدیر کل تبلیغات اسلامی ایلام در این نشست با اظهار داشت: هیات ها در تمام برنامه‌های ملی و مذهبی در طول سال فعالیت دارند و آماده حضور در تمام برنامه‌های ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا هستند.
 
وی افزود: در ایام محرم امسال 350 مبلغ بومی و غیر بومی به هیات های مذهبی استان جهت سخنرانی در مجالس عزاداری اعزام می شوند.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی ایلام یادآور شد: آموزش قبل از ورود به ماه محرم برای این تعداد از گروه های خاص شامل مداحان، مسئولان هیات ها و مبلغین نیز در دستور کار است.
 
وی با بیان اینکه دشمنان درصدد ایجاد چالش و وارد کردن آسیب های جدی در زمینه فرهنگ عاشورایی هستند، یادآور شد: هیات های مذهبی و مراسم های ایام محرم بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات و رفع ابهامات در زمینه دینی و مذهبی است.
 
فتاحی یادآور گفت: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به عبرت ها،درس ها و پیام های عاشورا نیاز دارد و یکی از راه های مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان غنی کردن این مراسمات و بهره گیری از ظرفیت محرم است.
 
"حجت الاسلام سید محسن موسوی" امام جمعه دهلران نیز در این نشست گفت: محرم ماه معنویت و بهره گیری از فلسفه قیام امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است.
 
وی تاکید کرد: هیات های مذهبی رعایت شئونات اسلامی و دینی در مراسمات مد نظر و مراسمات محرم را با شکوه برگزار کنند.
 
"مجید عسگری" فرماندار دهلران نیز با اشاره به پیام عاشورا برای همه قرن ها و انسان ها گفت: فلسفه قیام حسین بن علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود.
 
وی بر ضرورت  انتقال اسلام ناب به مخاطبان تاکید کرد و افزود: امروز بالاترین معروف تضعیف دشمن در سایه اتحاد و انسجام و پشت سر رهبری است و تفرقه بین ملت منکر است و باید مصدایق منکر را بشناسیم.
 
فرماندار دهلران به حربه دشمنان برای انحراف در مراسمات مذهبی اشاره کرد و افزود: مدحان و وعاظ در زمینه خنثی سازی این توطئه ها رسالت سنگینی بر دوش دارند.
 
 
در این نشست از زحمات هشت ساله هادی حسینی رئیس سابق سازمان تبلغیات اسلامی دهلران تقدیر و عبدالعلی چراغ چی به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان معرفی شد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد