امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

ساخت پروژه شهرک تخصصی پتروشیمی در دهلران

ساخت پروژه شهرک تخصصی پتروشیمی در دهلران
 
استاندار ایلام گفت: پروژه احداث شهرک تخصصی پتروشیمی دهلران تا 6 ماه آینده آغاز خواهد شد، عملیات اجرایی پروژه بزرگ نفتی دانان نیز با سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد ریالی در سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود.
 
به گزارش نسیم دهلران، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست بازدید از روند عملیات اجرایی پتروشیمی دهلران با تبریک هفته دولت اظهار کرد: پروژه پتروشیمی دهلران که از سال 88 عملیات اجرای آن آغاز شده است، به دلیل مشکلات اعتباری روند کندی را در پیش داشت و در سال 96 با تغییر سرمایه‌گذار و ورود صندق بازنشستگان وزارت نفت حرکت رو به رشدی را در پیش گرفت.
 
وی با اشاره به اختصاص 600 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه افزود: فاز تخصصی پتروشیمی دهلران تا 6 ماه آینده آغاز خواهد شد که به گفته مسئولان این پروژه ظرف مدت 42 ماه کل پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
استاندار ایلام با اشاره به اشتغال 305 نفر در این پروژه گفت: از این تعداد 232 نفر معادل 76 درصد نیروهای شاغل در این پروژه نیروهای بومی هستند.
 
سلیمانی تصریح کرد: براساس رایزنی‌های صورت گرفته، مقرر شد تمامی نیروهای تخصصی مورد نیاز پروژه از طریق فارغ‌التحصیلان بومی منطقه جذب شوند و از طریق مراکز آموزش عالی و فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم به این افراد داده شود.
 
سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد ریالی دولت در پروژه نفتی «دانان»
 
سلیمانی دشتکی ادامه داد: با سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد ریالی دولت، عملیات اجرایی پروژه بزرگ نفتی دانان هم که مشترک دهلران و آبدانان است، آغاز شده است که در سفر رئیس جمهور به استان ایلام به‌ طور رسمی اعلام خواهد شد.
 
وی گفت: پروژه آبان و پایدار که چند سالی است روند کندی را در پیش دارد امسال با تزریق مبلغ یک میلیارد دلار شتاب بیشتری خواهد گرفت.
 
استاندار ایلام تقویت ایستگاه‌ها و چاه‌های خطوط انتقال گاز با اعتبار 17 هزار میلیارد ریال، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی، پروژه چهار خطه کردن محور مهران-دهلران-اندیمشک، احداث آزاد راه پل زال-مورموری به دهلران و چیلات با سرمایه گذاری 8000 میلیارد ریال و همچنین تصویب بازارچه و گذرگاه مرزی چیلات را از مهمترین خدمات دولت در شهرستان دهلران دانست.
 
وی از احداث دو شهرک پتروشیمی در استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و پتانسیل شهرستان دهلران به دنبال ایجاد شهرک تخصصی پتروشیمی در دهلران هستیم که مقدمات کار در حال انجام است.
 
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: با ایجاد این شهرک تخصصی پتروشیمی صنایع تبدیلی و پایین دست پتروشیمی دهلران می‌تواند از محصولات تولید شده در پتروشیمی دهلران استفاده کند که این موضوع نقش به سزایی در کاهش آمار بیکاری و نرخ توسعه استان دارد.
 
فارس
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد