امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

اعلام آمادگی بخش خصوصی برای آزادراه پل زال تا چیلات دهلران

اعلام آمادگی بخش خصوصی برای آزادراه پل زال تا چیلات دهلران
 
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: شش سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای اجرای پروژه آزادراه پل زال - دهلران - چیلات اعلام آمادگی نموده اند.
 
به گزارش نسیم دهلران، "علی اصغر کاظمی" مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه آزادراه چیلات- نجف را از جنوب استان ایلام در برنامه قرار دادیم و با توجه به فاصله ۲۵۰ کیلومتری که از طریق مرز چیلات استان با نجف اشرف وجود دارد، این آزادراه را از پل زال و سپس دهلران و مرز چیلات به طول ۱۲۶ کیلومتر تعریف کردیم. 
 
وی افزود: با پیگیری‌های مستمر قرار شد، چهار بانک ملی، ملت، سپه و پارسیان در این پروژه مشارکت ۴۰ درصدی داشته باشند و دولت و بخش خصوصی نیز هر کدام ۳۰ درصد مشارکت کنند، لذا تفاهم‌نامه این آزادراه در هفته‌های گذشته نهایی شد و بر اساس این تفاهمنامه، پیگیری لازم را برای اخذ مجوز ماده ۲۳ قانون برنامه ششم پیگیری کردیم.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: به دنبال این تفاهم‌نامه مطالعات توجیهی تهیه و گزارش لازم با امضای وزیر راه و شهرسازی و تاییدیه‌های محیط زیست و پدافند غیرعامل به‌عنوان یکی از معدود طرح‌های جدید در لایحه بودجه ۹۹ تعریف شد.
 
کاظمی یادآور شد: بر اساس برآوردهای اولیه احداث این مسیر ۱۲۶ کیلومتری نیازمند اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی بود و بر اساس بازنگری‌هایی که انجام شد این عدد مقداری کاهش خواهد یافت.
 
وی گفت: برای ساخت این پروژه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور فراخوان خود را اعلام و شش سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای اجرای پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند که مراحل ارزیابی این سرمایه‌گذاران در دست انجام و برنامه ساخت این آزادراه نیز پنج ساله در نظر گرفته‌ شده است اما امکان کاهش این مدت به دو تا سه سال وجود دارد.
 
 کاظمی در خصوص زمان و نحوه بازگشت سرمایه سرمایه‌گذاران این پروژه، خاطرنشان کرد: مطالعات و جداول درآمد-هزینه پروژه تهیه و بر اساس اعدادی که پیش‌بینی شده است، در سال هشتم بازگشت سرمایه را برای این پروژه خواهیم داشت.
 
انتهاای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد