امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

گشایش فروشگاه معرفی صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران

گشایش فروشگاه معرفی صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران

 

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران گفت: در راستای معرفی و فروش محصولات صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران، فروشگاه مخصوص فروش صنایع دستی در دهلران دایر خواهد شد.

 

نسیم دهلران;فرج فاضلی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای معرفی و فروش محصولات صنایع دستی و بومی شهرستان دهلران، فروشگاه مخصوص فروش صنایع دستی در دهلران دایر خواهد شد.

 

وی افزود: تاکنون تعداد 18 کارگاه فعال صنایع دستی در رشته‌های گلیم نقش برجسته، نمدمالی، حصیربافی، مرصع کاری، چاقوی دستی، جاجیم بافی در شهرستان دهلران راه‌اندازی شده است.

 

مدیر اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران اضافه کرد: با راه‌اندازی و فعال سازی این کارگاه‌های صنایع دستی برای 28 نفر در بخش صنایع دستی با حمایت صندوق کارآفرینی امید ایجاد اشتغال صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: همچنین در جهت حمایت از صنایع دستی و بومی شهرستان به این کارگاه‌ها تسهیلات با سود 4 درصد پرداخت شده است.

 

فاضلی عنوان کرد: در راستای حمایت و بازاریابی این صنایع دستی و بومی شهرستان، فروشگاهی تحت عنوان فروشگاه مخصوص خرید و فروش محصولات صنایع دستی و سوغات در دهلران افتتاح خواهد شد.

 

وی یادآور شد: در این طرح که با کمک صندوق کارآفرینی امید اجرا خواهد شد افراد دارای تحصیلات مرتبط یا علاقمند به صنایع دستی با گذراندن دوره آموزشی و اخذ مدارک لازم به صندوق کارآفرینی امید معرفی خواهند شد و پس از دریافت تسهیلات و مجهزکردن فروشگاه، همه نمونه محصولات تولیدی از کارگاه‌ها را خریداری و هم در نمایشگاه‌ها شرکت داده خواهند شد و هم با قیمت مناسب به بازار مصرفی عرضه خواهد شد.

 

 

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دهلران تصریح کرد: همچنین در بحث اقتصاد مقاومتی که صنایع دستی و گردشگری از مولفه‌های مهم آن هستند، طرح‌های گردشگری به فرمانداری دهلران جهت استفاده کردن از تسهیلات اقتصاد مقاومتی ارسال شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به گردشگری و صنایع دستی یک نگاه حمایتی است، افزود: در صورت حمایت با کمترین سرمایه میتوان کارگاه صنایع دستی را تجهیز کرد و نوعی اشتغال پایدار را ایجاد کرد.

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد