امروز شنبه, 01 ارديبهشت 1397 - Sat 04 21 2018
تازه ترین خبرها

احداث کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر

احداث کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر
 
احداث کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر دهلران در کمیته برنامه ریزی فرمانداری با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تصویب شد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سواد آموزی با حضور کلیه اعضا ء در دفتر فرماندار شهرستان دهلران برگزار گردید.
 
سید حسینعلی موسوی- فرماندار دهلران- در نشست شورای آموزش و پرورش دهلران اظهار کرد: توجه به آموزش و پرورش و فضاهای آموزشی یکی از اولویت هایی است که در کمیته برنامه ریزی شهرستان لحاظ شده است.
 
وی افزود: این اعتبار برای احداث 7 واحد آموزشی، هوشمند سازی و خرید تجهیزات مدارس ابتدایی و متوسطه، تعمیر مدارس ابتدایی و متوسطه، تکمیل دبیرستان دخترانه دشت عباس و احداث سالن چند منظوره موسیان هزینه می شود.
 
فرماندار دهلران به جایگاه رفیع و با اهمیت آموزش و پرورش در امر تعلیم تربیت اشاره و عنوان کرد: انجام  درست وظیفه آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش نقش موثری در تربیت نیروی انسانی کارآمد برای رشد و توسعه جامعه دارد.
 
وی بر ضرورت توجه به اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه ریزی در این زمینه تاکید کرد و گفت: توجه به هدایت تحصیلی و علاقه مندی دانش آموزان از دیگر موضوعاتی است که باید مد نظر باشد.
 
موسوی گفت: امسال همچنین در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتباری بالغ بر 2میلیارد ریال برای آموزش و پرورش در شهرهای دهلران، موسیان و زرین آباد اختصاص یافته است.
 
حجت الاسلام سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- نیز در این نشست اظهار کرد: معلم به عنوان الگوی دانش آموز است و یاد دادن تربیت درست و تعلیم خوب می تواند موجب تربیت درست دانش آموزان به عنوان آینده سازان مملکت شود.
 
وی به نقش معاونت پرورشی آموزش و پرورش برای بعد تعلیمات دینی و اعتقادی در بین دانش آموزان اشاره و افزود: این مهم باید پیوسته مد نظر فرهنگیان و به ویژه مربیان پرورشی باشد.
 
امام جمعه دهلران با اشاره به تهاجمات فرهنگی دشمن در ابعاد مختلف بیان نمود: در این زمینه آموزش و پرورش نقشی محوری و مهم بر عهده دارد که انتظار است بیش از پیش به آن اهتمام ورزد.
 
سید غلامرضا موسوی- رئیس اداره آموزش و پرورش دهلران- با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره بیان نمود: امسال برای تهیه لباس فرم سه هزار و 400 دانش آموز شهر دهلران برای  طراحی و دوخت انها از طریق 9 خیاطی تولیدی اقدام شده است.
 
وی افزود: امسال برای اجرای طرح هجرت در این شهرستان اعتباری بالغ بر 90میلیون ریال برای رنگ کاری و مرمت 12 مدرسه با مشارکت یکصد دانش اموز اجرایی می شود.
 
رئیس اداره آموزش و پرورش دهلران برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، اجرای منشور حقوق شهروندی، کمک به دانش آموزان کم بضاعت در زمینه تهیه کتب درسی و اجرای برنامه های حجاب و عفاف و همایش های این حوزه را از دیگر برنامه های سال جاری این اداره ذکر کرد.
 
وی با اشاره به اقدامات لازم برای هدایت تحصیلی 426 دانش اموز این شهر گفت: بر اساس درصد پیش بینی شده برای رشته ها این هدایت تحصیلی بر اساس معیارهای لازم اعمال شده است.
 
رئیس آموزش و پرورش دهلران گفت: امسال 31 درصد دانش آموزان به سمت رشته های حرفه آموزی هدایت می شوند.
 
وی با بیان اینکه کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاترمدیریت اموزش و پرورش دهلران احداث خواهد شد، ابراز نمود: در جلسه قبل طرحی را تصویب نمودیم که شهرستان دهلران نیز همانند سایر شهرستانها دارای کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر گردد که به همت و حمایت فرماندار احداث آن در کمیته برنامه ریزی فرمانداری با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تصویب گردید.
 
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.