امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

احداث کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر

احداث کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر
 
احداث کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر دهلران در کمیته برنامه ریزی فرمانداری با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تصویب شد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سواد آموزی با حضور کلیه اعضا ء در دفتر فرماندار شهرستان دهلران برگزار گردید.
 
سید حسینعلی موسوی- فرماندار دهلران- در نشست شورای آموزش و پرورش دهلران اظهار کرد: توجه به آموزش و پرورش و فضاهای آموزشی یکی از اولویت هایی است که در کمیته برنامه ریزی شهرستان لحاظ شده است.
 
وی افزود: این اعتبار برای احداث 7 واحد آموزشی، هوشمند سازی و خرید تجهیزات مدارس ابتدایی و متوسطه، تعمیر مدارس ابتدایی و متوسطه، تکمیل دبیرستان دخترانه دشت عباس و احداث سالن چند منظوره موسیان هزینه می شود.
 
فرماندار دهلران به جایگاه رفیع و با اهمیت آموزش و پرورش در امر تعلیم تربیت اشاره و عنوان کرد: انجام  درست وظیفه آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش نقش موثری در تربیت نیروی انسانی کارآمد برای رشد و توسعه جامعه دارد.
 
وی بر ضرورت توجه به اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه ریزی در این زمینه تاکید کرد و گفت: توجه به هدایت تحصیلی و علاقه مندی دانش آموزان از دیگر موضوعاتی است که باید مد نظر باشد.
 
موسوی گفت: امسال همچنین در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتباری بالغ بر 2میلیارد ریال برای آموزش و پرورش در شهرهای دهلران، موسیان و زرین آباد اختصاص یافته است.
 
حجت الاسلام سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- نیز در این نشست اظهار کرد: معلم به عنوان الگوی دانش آموز است و یاد دادن تربیت درست و تعلیم خوب می تواند موجب تربیت درست دانش آموزان به عنوان آینده سازان مملکت شود.
 
وی به نقش معاونت پرورشی آموزش و پرورش برای بعد تعلیمات دینی و اعتقادی در بین دانش آموزان اشاره و افزود: این مهم باید پیوسته مد نظر فرهنگیان و به ویژه مربیان پرورشی باشد.
 
امام جمعه دهلران با اشاره به تهاجمات فرهنگی دشمن در ابعاد مختلف بیان نمود: در این زمینه آموزش و پرورش نقشی محوری و مهم بر عهده دارد که انتظار است بیش از پیش به آن اهتمام ورزد.
 
سید غلامرضا موسوی- رئیس اداره آموزش و پرورش دهلران- با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره بیان نمود: امسال برای تهیه لباس فرم سه هزار و 400 دانش آموز شهر دهلران برای  طراحی و دوخت انها از طریق 9 خیاطی تولیدی اقدام شده است.
 
وی افزود: امسال برای اجرای طرح هجرت در این شهرستان اعتباری بالغ بر 90میلیون ریال برای رنگ کاری و مرمت 12 مدرسه با مشارکت یکصد دانش اموز اجرایی می شود.
 
رئیس اداره آموزش و پرورش دهلران برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، اجرای منشور حقوق شهروندی، کمک به دانش آموزان کم بضاعت در زمینه تهیه کتب درسی و اجرای برنامه های حجاب و عفاف و همایش های این حوزه را از دیگر برنامه های سال جاری این اداره ذکر کرد.
 
وی با اشاره به اقدامات لازم برای هدایت تحصیلی 426 دانش اموز این شهر گفت: بر اساس درصد پیش بینی شده برای رشته ها این هدایت تحصیلی بر اساس معیارهای لازم اعمال شده است.
 
رئیس آموزش و پرورش دهلران گفت: امسال 31 درصد دانش آموزان به سمت رشته های حرفه آموزی هدایت می شوند.
 
وی با بیان اینکه کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاترمدیریت اموزش و پرورش دهلران احداث خواهد شد، ابراز نمود: در جلسه قبل طرحی را تصویب نمودیم که شهرستان دهلران نیز همانند سایر شهرستانها دارای کانون فرهنگی و تربیتی و سالن اجتماعات و آمفی تئاتر گردد که به همت و حمایت فرماندار احداث آن در کمیته برنامه ریزی فرمانداری با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تصویب گردید.
 
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد