امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

ترک تحصیل دختران در بخش موسیان دهلران نگران کننده است

ترک تحصیل دختران در بخش موسیان دهلران نگران کننده است
 
استاندار ایلام با ابراز نگرانی از ترک تحصیل تعدادی از دختران در بخش موسیان شهرستان دهلران خواستار بررسی دلایل این موضوع شد.
 
به گزارش نسیم دهلران، قاسم سلیمانی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی هم اکنون امکان تحصیل در دورافتاده ترین نقاط شهری و روستایی کشور فراهم است و از این نظر جمهوری اسلامی توانسته خدمات شایان توجهی را ارائه دهد.
 
وی افزود: به تازگی اخباری مبنی بر ترک تحصیل دختران در بخش موسیان شهرستان دهلران شنیده می شود که باید در جلسه آینده شورای آموزش و پرورش استان با حضور فرماندار و مسئولان امر دلایل این موضع بررسی تا بتوان اقدام مقتضی به منظور حل این مسئله را اتخاذ کرد.
 
استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود سرانه فضای ورزشی در بخش دانش آموزی استان را به نسبت استاندارد این مسئله ناچیز عنوان کرد و خواستار تلاش مسئولان مربوطه برای افزایش این موضوع شد، درحالیکه سرانه استاندارد یک متر مربع است ولی این مقدار در استان ایلام تنها ۲۵ صدم متر مربع است.
 
سلیمانی گفت: در کنار برنامه های آموزشی باید توجه به نشاط دانش آموزان نیز مد نظر باشد که نقش ورزش در این حوزه بسیار تاثیرگذار است و پژوهش های صورت گرفته نیز نشان می دهد هرچه بتوانیم زمینه فعالیت ورزشی دانش آموزان را فراهم آوریم آمادگی آنان برای حرکت در مسیر فراگیری دانش بیشتر می شود.
 
وی از عموم دستگاه های مسئول خواست با بررسی دقیق نیازهای هر شهرستان برنامه خود را برای توسعه فضاهای ورزشی در بخش دانش آموزری ارائه دهند.

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد