امروز دوشنبه, 03 تیر 1398 - Mon 06 24 2019
تازه ترین خبرها

کسب 6 مقام برتر برای هنرمندان دهلرانی

در نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان
 
با درخشش هنرمندان دهلرانی، نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با اعلام نتایج و تقدیر از برگزیدگان به کار خود خاتمه داد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "مهدی تاجدینی" سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: آیین اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان بعد از اجرای ٢٢ نمایش خیابانی از اقصی نقاط کشور طی سه روز، ظهر پنج‌شنبه (یکم شهریور ٩٧) با حضور نماینده اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان گیلان در تالار پارس لاهیجان برگزار شد.
 
 وی افزود: "سعید خیراللهی" هنرمند پر افتخار دهلرانی توانست هم در بخش ایده و طرح بدرخشد و جایزه‌ی اول را برای نمایش "ملکوت" مال خود کند و هم در بخش کارگردانی نیز با نمایش خیابانی "ملکوت" حضور موفقی در نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهر وند لاهیجان داشته باشد و مقام دوم جشنواره را به دست بیاورد.
 
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهلران بیان نمود: خانم "مرجان قاسمی" دیگر هنرمند دهلرانی توانست در بخش بازیگر زن در نمایش "ملکوت" مقام دوم جشنواره را به خود اختصاص دهد.
 
وی عنوان کرد: "مصطفی کولیوندی" هنرمند پر آوازه دهلرانی که عناوین زیادی را در عرصه‌ی تئاتر خیابانی کشور به دست آورده است در این جشنواره با نمایش "عاشقانه‌های جنگ" به رقابت با دیگر هنرمندان کشور پرداخت و توانست به عنوان بهترین نمایش جشنواره انتخاب شود،
 
 تاجدینی ادامه داد: کولیوندی همچنین جایزه اول بهترین بازیگر مرد را برای نمایش های ملکوت و عاشقانه های جنگ به دست آورد و در بخش کارگردانی هم توانست مقام سوم جشنواره شهروند لاهیجان را مال خود کند.
 
وی بیان نمود: نمایش "عاشقانه‌های جنگ" توانست جهت اجرای عموم با حمایت مرکز هنرهای نمایشی انتخاب و معرفی شد.
 
کوروش نریمانی نویسنده و کارگردان، نادربرهانی مرند دبیر سی وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و جواد عزتی از چهره‌های شاخص بازیگری طنز، از داوران این دوره‌ی جشنواره بودند.
 
در نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان
در نهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد