امروز شنبه, 23 آذر 1398 - Sat 12 14 2019
تازه ترین خبرها

دهلران آماده میزبانی از شاعران غرب کشور

دهلران آماده میزبانی از شاعران غرب کشور

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهلران از آمادگی این مجموعه برای میزبانی نخستین جشنواره خستین جشنواره شعر بومی محلی غرب کشور در دهلران خبر داد.

 

به گزارش نسیم دهلران به نقل از فارس، "مهدی تاجدینی" مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران اظهار کرد: زبان نقش بسیار مهمی در پویایی یک جامعه دارد و شعر محلی یکی از مقوله هایی است که می تواند در تداوم و پویایی اجتماعی و فرهنگی هر نسل و جامعه ای مفید باشد.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی و گران بهای هر ملتی ادبیات آن ملت است، افزود: با توجه به وجود اقوام و گویش های مختلف در استان و شهرستان دهلران و به منظور پاسداشت این نوع گویش ها اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران با همکاری انجمن شعر و هنر این شهرستان اقدام به برگزاری جشنواره استانی شعر بومی و محلی «هَلَت» خواهد کرد.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهلران با بیان اینکه این جشنواره برای نخستین بار در غرب کشور و به میزبانی دهلران برگزار می شود، اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن در هفته وحدت و لزوم ایجاد وحدت بین مردم با گویش های مختلف کردی، لری، عربی و لکی این جشنواره در تاریخ 14 آذر ماه اجرا خواهد شد.

وی ابراز داشت: فراخوان این جشنواره در تاریخ 17 آبان ماه سال جاری انجام شد و در نهایت تعداد 60 نفر در قالب 300 اثر آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند که در نهایت و پس از بررسی و داوری آثار تعداد 60 اثر از 32 نفر شاعر پذیرفته شدند و به مرحله اجرایی جشنواره راه پیدا کردند.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهلران با بیان اینکه در این جشنواره تعداد 40 نفر شاعر پیشکسوت دعوت شده است یادآور شد: جشنواره استانی شعر بومی و محلی هَلَت در سه نوبت صبح، عصر و شب در دهلران برگزار خواهد شد.

وی با تقدیر از حمایت های خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام خاطر نشان کرد: امیدواریم با حمایت های بیش از پیش مسوولان بتوانیم در سال های آینده این جشنواره را به صورت منطقه ای برگزار کنیم چون شهرستان دهلران یکی از قطب های شعر و هنر استان ایلام و غرب کشور است.

 

انتهای خبر/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد