امروز یکشنبه, 29 دی 1398 - Sun 01 19 2020
تازه ترین خبرها

آغاز جشنواره بومی محلی هلت در دهلران

آغاز جشنواره بومی محلی هلت در دهلران
 
اختتامیه جشنواره شعر بومی محلی هه له ت، در سه نوبت صبح، عصر و شب در سالن شهرداری دهلران در حال برگزاری است.
 
به گزارش نسیم دهلران، این برنامه با حضور فرماندار دهلران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام و معاونانش، اعضای شورای شهر ایلام و جمعی از هنرمندان و شاعران استان ایلام در حال برگزاری است.
 
موسوی فرماندار دهلران با اشاره به اینکه تاثیر یک اثر هنری از صدها ساعت سخنرانی بیشتر است، اظهار کرد: شعر و به طور کلی هنر، هر پیامی را سریع به مخاطب انتقال می دهد و خوشبختانه در کشور ما همه اقشار مختلف مردم، هنردوست هستند، در واقع تاثیری که هنر بر مخاطب دارد هیچ قالب دیگری ندارد. 
 
وی با تبیین اینکه سیاست گذاری های جشنواره هه له ت  قابل ستایش است، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از خاصیت های برنامه های فرهنگی همین وحدت است که جشنواره هه له ت به خوبی توانست در سیاست های خود تمام اقوام و زبان های رایج در استان را پوشش دهد. 
 
رحمان جابری رییس شورای شهر دهلران با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره هه له ت بیان کرد: تلاش و سابقه انجمن ادبی آفتاب در برگزاری این جشنواره بی تاثیر نبوده است و با حضور شاعران توانمند و برجسته در این شهرستات، می توان با قاطعیت گفت که شعر در دهلران آینده روشنی دارد.
 
تاجدینی رییس اداره شهرستان دهلران با اشاره به اهداف و رویکردهای جشنواره هه له ت تبیین کرد:  غنای ادبیات اقوام مختلف استان که ریشه در خرده فرهنگ های اصیل اجداد و نیاکان دارد و به نوعی موتور محرکه جریان ادبی نسل امروز و پویایی فرهنگ جامعه است بهانه ای برای پرداختن به حوزه بومی و محلی است.
وی تاکید کرد: حضور تمام شاعران با گویش ها و زبان های مختلف در این جشنواره موجب همدلی و وحدت هر چه بیشتر در استان ما خواهد بود.
 
گفتنی است بخشی از برنامه اختتامیه جشنواره شعر هه له ت به شعرخوانی شاعران با گویش های مختلف استان اختصاص داشت.
 
آغاز جشنواره بومی محلی هلت در دهلران
آغاز جشنواره بومی محلی هلت در دهلران
آغاز جشنواره بومی محلی هلت در دهلران
آغاز جشنواره بومی محلی هلت در دهلران
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد