امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

تیرماه خشک در 14 حوضه آبریز کشور/ نصف ایران تشنه قطره‎ای باران

در حالی تابستان خشک در 14 حوضه آبریز کشور از مجموع 30 حوضه آبریز ادامه دارد که روند مصرف آب به علت افزایش دما در این نواحی کشور با سیر صعودی همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از ابتدای تابستان سال جاری تا پایان روز گذشته (بیست و چهارم تیرماه 96) در 14 حوضه آبریز کشور از مجموع 30 حوضه آبریز، حتی یک قطره باران نیز نباریده است.

24 روز ابتدایی تابستان برای حوضه های آبریز مرزی غرب،کرخه،کارون بزرگ،زهره و جراحی،حله رود و رودخانه های کوچک، مند، کاریان و خنج،کل، مهران و مسیلهای جنوبی،گاوخونی،طشک، بختگان و مهارلو،کویر ابرقو - سیرجان،کویر سیاهکوه - ریگ زرین،کویر درانجیر،پترگان - خواف و هامون - هیرمند بدون باریدن قطره ای باران گذشت.

در حالی تابستان خشک در این 14 حوضه آبریز کشور ادامه دارد که روند مصرف آب به علت افزایش دما در این نواحی کشور با سیر صعودی همراه بوده است و نیاز به مدیریت مصرف آب در شهرها و روستاهایی که در این مناطق از شرق تا غرب و از مرکز تا جنوب کشور قرار دارند، بیش از پیش است.

انتهای پیام/

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد