امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

دو استقلالی در معرض آوارگی/ شعبه دوم مدرسه پیرمردها در تیم منصوریان؟!

استقلال در حالی به استقبال روزهای داغ لیگ برتر هفدهم می رود که هنوز تکلیف لیست پر شده تیمش از بازیکنان بالای ۲۳ سال را روشن نکرده است.

سرویس ورزش مشرق – بررسی وضعیت تیم استقلال در آستانه ورود به لیگ هفدهم نشان می دهد که این تیم در بدترین روزهای فصل نقل و انتقالات می خواهد قید دو تن از بازیکنان خود را بزند. از سویی بالا رفتن میانگین سنی این تیم هم یکی دیگر از موارد مورد بحث از سوی طرفداران و کارشناسان بود که آیا منصوریان می تواند ناکامی های فصل گذشته اش در جام حذفی، لیگ قهرمانان و لیگ برتر را امسال با این یارگیری جبران کند! یا باز هم دل خود را به برد احتمالی در دربی خوش کرده و می خواهد در سایه امن پیروزی قرار بگیرد؟

*کدام دو استقلالی آواره می شوند؟

اتفاقی که امروز انتظار دو تن از بازیکنان استقلال را می کشد همان اتفاقی است که دو فصل پیش برای امیر حسین صادقی و رضا عنایتی در همین استقلال رخ داد. پرویز مظلومی تا روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات مشخص نکرد کدام بازیکنان را نمی خواهد و به این دلیل وقتی از تیمش مطمئن شد نامه ای به دست این دو کاپیتان استقلال دادند که در آن اصطلاح "بروید به سلامت" را به سبک اداری نوشته بودند. حالا کدام دو نفر قرار است آواره شوند خدا می‌داند! بهتر نبود در این مدت به آنها می گفتند که به فکر تیم باشند و دلشان را به استقلالی ماندن خوش نمی کردند؟

*مگویان و کریمی جدا می شوند!

یعقوب کریمی بازیکنی بود که منصوریان او را از فصل قبل نمی خواست. تعداد و دقایق بازی های او در ترکیب استقلال به وضوح نشان می داد که سرمربی استقلال اعتقادی به کریمی ندارد. بازیکنی که هر بار به میدان می رفت با ارائه فوتبالی عصبی! یا اخراج می شد یا با کارت های زرد مکرر محرومیت را به تیمش تحمیل می کرد. هرایر مگویان هم از ۵ دی ماه که در اصفهان و در بازی رفت برابر سپاهان به میدان رفت حدود ۳ ماه در ترکیب استقلال بازی نکرد تا مشخص شود منصوریان به او هم بی اعتماد شده است. چه بسا بازی ضعیف این بازیکن در دیدار برگشت با العین که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان هم قرار گرفت دال بر این ادعا بود که منصوریان دیگر او را نخواهد. البته یک کریمی دیگر هم در این میان هست. محسن کریمی که اتفاقا منصوریان خیلی به او اعتقاد  و اعتماد دارد. ولی دو هفته پیش جراحی کرد و گفته می شود تا اواخر شهریور نمی تواند به میادین برگردد. بین این سه نفر دو تن باید از استقلال جدا شوند که در بدترین حالت منصوریان می خواهد اسامی شان را خیلی دیر اعلام کند. ای کاش این فرصت را برای آنها در نظر می گرفت که لااقل بتوانند برای خودشان تیمی مطلوب دست پا کنند.

*سرمربی استقلال نگران مصدومیت بود؟

برخی از نزدیکان به تیم استقلال درباره اینکه "چرا منصوریان اسامی دو بازیکن مازاد بالای ۲۳ سالش را اعلام نمی کند؟" می گویند او نگران مصدومیت های دوران بدنسازی است. با این ذهنیت که فصل قبل کنعانی زادگان در این فصل دچار آسیب دیدگی شد و از لیست خط خورد منتظر بوده تا بدنسازی تمام شود و اگر کسی مصدوم نشد نفرات مدنظرش را کنار بگذارد وگرنه که آنها را حفظ کند و آسیب دیده ها را بیرون بیندازد.

*رابسون یک استقلالی را نجات داد!

تا خبر انتقال رابسون جانواریو به تیم بواویشتای پرتغال منتشر نشده بود این تعداد (لیست مازاد) سه نفر بود و خطر آوارگی احتمالی یکی دیگر از استقلالی ها را هم تهدید می کرد، حالا با این شرایط که دیگر جانواریو به استقلال برنمی گردد خطر آواره شدن در روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات فقط ۲ نفر را تهدید خواهد کرد.

* استقلال، شعبه دوم تیم پیرمردها!

فصل قبل امیر قلعه نویی سبک یارگیری اش برای تراکتورسازی را بر پایه تجربه قرارداد. از ادینیوی برزیلی گرفته تا بنگر و محمد نوری، جمعی را تشکیل دادند که نام "مدرسه پیرمردها" را برای تراکتورسازی تبریز سر زبانها انداخت. یک سال پس از این اتفاقات حالا شاهد هستیم که استقلال هم گام در مسیری قرار داده که امیر قلعه نویی رفت. البته نه به آن غلظت و شدت ولی به هر حال حضور ۶ بازیکن بالای ۳۰ سال در استقلالی که برای لیگ آماده می شود این ذهنیت را ایجاد می کند که ممکن است استقلال هم (مانند تراکتورسازی که از اواسط فصل به بعد موتوری خسته داشت و نتایج ابتدای فصل را نمی گرفت) برعکس فصل قبل که در انتهای راه چهارموتوره می تازید و به هیچ رقیبی رحم نمی کرد، دستانش را برابر هر رقیبی بالا بگیرد!

*هدف منصوریان چیست؟

منصوریان فصل قبل با هدفی به وضوح مشخص به لیگ آمد. او تعدادی ستاره را دور خودش جمع کرد ولی نه تنها استفاده ای از وجودشان نبرد بلکه همان ها زمینش زدند! او نیم فصل اول را داد اما به واسطه نباختن به صدرنشین لیگ و رقیب سنتی اش سایه سرمربی خارجی را کنار زد و به دور برگشت رسید. در برگشت او با برد دربی، بودنش را تضمین کرد و حذف از جام حذفی و شکست سنگین ۶ بر ۱ از العین امارات و قهرمان نشدن را یکجا زیر پا گذاشت.

باید دید منصوریان که جذب بیش از حد نیاز هافبک توسط وی سوژه شده و برخی کارشناسان دست وی را در خط دفاع خالی می دانند، آیا این فصل هم برای قرار گرفتن در سایه برد احتمالی دربی گام به لیگ می گذارد! یا اهدافی بزرگتر در سر دارد؟


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد