امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

یک کیلومتر تا محاصره غده سرطانی دمشق + نقشه میدانی و عکس

نیروهای سوری و مقاومت در ادامه عملیاتی را در حومه منطقه المامونیه انجام دادند و پس از درگیری های سنگین توانستند مناطق جنوبی را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

 به گزارش مشرق، عملیات نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در غوطه شرقی دمشق برای پاکسازی کامل محله « عین ترما» و محاصره محله « جوبر» همچنان ادام دارد و در جدید ترین پیشروی ها، مواضع نیروهای متحد در حومه کارگاه گوشت تثبیت شد. این منطقه در غرب میدان راهبردی عقده (مثلث مرگ) واقع شده است.

نیروهای سوری و مقاومت در ادامه عملیاتی را در حومه منطقه المامونیه انجام دادند و  پس از درگیری های سنگین توانستند مناطق جنوبی را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند. عملیات در جنوب منطقه المامونیه برای پاکسازی حومه مسجد الفرقان، عمر و مدرسه ادیب ادامه دارد. از سویی دیگر نیروهای سوری و مقاومت از محور شمالی میدان عقده در حال پیشروی به سمت حومه مسجد التقوی هستند تا فاصله خود را با پل راهبردی « زملکا» به حداقل کاهش دهند.

در صورتی که نیروهای متحد در این محور بتوانند به این پل راهبردی برسند، تروریست ها در محله جوبر محاصره می شوند و بخش نخست عملیات با موفقیت به پایان می رسد. نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب الله تاکنون مناطق مهمی را در حومه میدان « عقده» (مثلث مرگ غوطه شرقی دمشق) پاکسازی کرده اند و خود را به یک کیلومتری پل زملکا رسانده اند.

در این محور نیروها پاکسازی مزارع حومه میدان عقده را در دستور کار قرار داده اند. به گزارش مشرق، ۲۷ روز از شروع عملیات در این محور می گذرد و تاکنون ۳۸۵ تن از عناصر تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن در جریان درگیری ها کشته و زخمی شده اند. انهدام ۲۸ خودروی نظامی، سکوی پرتاب خمپاره نیز بخش دیگری از دستاوردهای نیروهای متحد در محله عین ترما است.

نیروهای سوری و مقاومت ۳۷ تونل را هم در مناطق مختلف محله عین ترما کشف و منهدم کرده اند. بافت متراکم مسکونی منطقه و وجود دهها تونل زیر زمینی باعث شده عملیات با احتیاط کامل انجام شود.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد