امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

مسئولین شرایط را درک و به مطالبات مردم رسیدگی کنند/خواص و علما نقش تاریخی خود را ایفا کنند

امام جمعه درمیان گفت: وظیفه ی مهم آحاد مردم ، جدا کردن مسیر خود از آشوبگران و سوء استفاده کنندگان است چرا که حضور مردم در کف خیابان موجبات خوشحالی دشمنان را فراهم می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛حجت الاسلام علیرضا حسینی امام جمعه درمیان در گفتگو با وحدت درمیان گفت : وظیفه ی مهم آحاد مردم ، جدا کردن مسیر خود از آشوبگران و سوء استفاده کنندگان است چرا که حضور مردم در کف خیابان موجبات خوشحالی دشمنان را فراهم می کند..

وی در ادامه گفت : مهم ترین وظیفه متوجه مسئولین است که با درک شرایط و مطالبات مردم و هدایت زمینه ی اعتراضات به حق مردم را از بین ببرند و متوجه باشند که مردم از نظر معیشتی و اشتغال به شدت تحت فشار هستند.عمده وظیفه ی دلسوزان انقلاب مبارزه ی علنی با فساد و چپاولگران بیت المال است. توصیه می کنم این مبارزه علنی، ملموس و قابل باور باشد.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه حوادث و فتنه ی ۸۸ نشان داد که دشمن اصل نظام را نشانه گرفته است گفت : در حوادث فتنه ۸۸ خواسته ی شوم فتنه گران در شعار های عده ای خودفروخته متبلور بود.

وی افزود : بنابراین آنچه لازمه ی حراست از نظام اسلامی است،متنبه بودن نسبت به این حقیقت است که این نظام ثمره ی خون هزاران شهید و نتیجه ی زحمات ملت بزرگ ایران است و قطعا بایستی همگان از این دستاورد ارزنده مراقبت نمایند.

امام جمعه درمیان در پاسخ به اینکه چگونه میتوان حق را از باطل و دوست را از دشمن تشخیص دهیم گفت : راه تشخیص حق از باطل در مرحله ی اول توجه دقیق به عقبه ی عقیدتی، لجستیکی و مالی فتنه گران است.

وی ادامه داد : وقتی شاهد هستیم که رسانه های معاند نظام و امپراتوری های استکباری که بارها و بارها علیه ملت مظلوم ایران قطعنامه ی تحریمی صادر کرده اند در این حوادث از اغتشاش گران حمایت کرده و می کنند واضح است که حق کجا و باطل کجاست.

وی با تأکید بر درایت و ذکاوت رهبری که دوست و دشمن به آن اذعان دارند گفت : راه دیگر تشخیص دوست از دشمن پیروی و اطاعت از منویات مقام معظم رهبری است.

امام جمعه درمیان گفت : قطعا بازنده ی این حرکات دشمن شاد کن کسانی هستند که گاهی بازیچه ی دشمن شده و بزودی از چشم ملت خواهند افتاد، آنگاه که صبر انقلابی مردم لبریز شود و همانند نهم دی ماه بساط نحس عوامل استکبار را از کف خیابان ها جمع کرده و به زباله دان ها بریزند.

وی افزود : از طرفی هم خسارت هجوم و تخریب اموال عمومی متوجه خزانه ی کشور و همین مردم است که این قضیه نیز هشیاری جوانان انقلابی را می طلبد که با شناسایی لیدر های توطئه گر آنان را به مراجع امنیتی معرفی کنند.

حجت الاسلام حسینی در پاسخ به اینکه آیا این بلایا طبق فرمایشات رهبر خطر بزرگی برای این نظام محسوب می شود گفت : این مشکلات، سختی هایی برای مردم و نظام ایجاد می کند اما هیچ گاه حریف یک انقلاب ریشه دوانده در اعماق جان مردم به ویژه محرومان نخواهد شد.

وی در ادامه افزود : قطعا برای فتح قله های ظفر باید از صخره ها و گذرگاه های مهیبی عبور کرد؛ که ملت بزرگ ایران با هدایت های ولایی رهبر معظم انقلاب این مسیر را طی خواهد نمود.

حجت الاسلام حسینی در پاسخ به این سوال که آیا راهی برای رفع و دفع این فتنه ها وجود دارد گفت : قطعا برای هر مشکلی راه حلی موجود است و برای رفع و دفع فتنه ی اخیر راهی نیست جز پیوند هر چه عمیق تر بین مردم و نظام، که از راه خدمت مسئولین به مردم محقق می شود.

وی در ادامه گفت : بعد از پیوند مردم با نظام باید خواص و عالمان به روشنگری و بصیرت افزایی مردم بپردازند و نقش تاریخی خود را در این برهه ی حساس تاریخی به خوبی ایفا نموده و چراغ افروز ظلمت های ناشی از فتنه ها باشند.

امام جمعه درمیان با قاطعیت گفت : اکیدا توصیه می کنم این حوادث را همه ی مسئولین یک فرصت برای توجه بیشتر به مطالبات مردم بدانند و با کار مدبرانه و جهادی اثبات کنند که نگاهشان به پست ها و مسئولیت ها نگاه طعمه گونانه ای نیست..

ایشان ضمن درخواست تجدید نظر در شیوه ارتباط  برخی از نهاد ها و ادارات همانند منابع طبیعی با مردم گفت : از بنیاد مستضعفان استدعا دارم با درک شرایط مردم و بویژه مردم محروم درمیان، با گره گشایی بیشتر، موجبات خوشحالی مردم و دلسوزان انقلاب را در درمیان فراهم آورند.

امام جمعه درمیان ضمن قدردانی از مردم شهرستان دارالتقریب درمیان به خاطر حمایت های بی دریغشان از نظام و امنیت کشور گفت : از اینکه مکرر در این سالها وفاداری و علاقه خود را به رهبری و انقلاب اسلامی اثبات کردند سپاسگزارم و انتظار دارم با بصیرت مثال زدنی خود توطئه ی منافقان را نقش بر آب کنند.
 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد